Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyáltalán miért vesznek meg...

Egyáltalán miért vesznek meg benzines vagy dízeles új autókat és robogokat? Nem sokkal jobb ha szinte ingyen van az üzemanyag?vagy a gazdagabb réteget aki tud venni új autót pont ez a költség nem erdekli?

Figyelt kérdés

Akárhogy számolok is kb évente megyek 15000 km ha elektromos kocsim lenne 7l/100km fogyasztás mellett 1050 l benzint spórolnak meg per év ami 400 500 e Ft spórolás 1 év alatt


10 év alatt 4 5 millió nyers haszon .

Már kb ott tartunk hogy árban egy kategória az új benzines vagy elektromos kocsi 400 km mennek annál messzebb úgy se jársz.



jan. 3. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:

De ti balekok ugye tudjátok, hogy egy elektromos autóban nem csak villanymotor van? Vagy ti hogy képzelitek el az elektromos autót? Lebeg a levegőben egy villanymotor, felültök a tetejére és mentek? Ahhoz a villanymotorhoz még kell inverter, akkumulátor, vezérlőegységek teljes hada, hűtőrendszer, differenciálmű... és akkor még csak a hajtásláncon vagyunk túl. Ezen kívül van még a komplett futómű és felfüggesztés, az összes elektronikai berendezés, klíma, stb.


Megyek az úton a fúj drága fenntartású benzines autómmal, egyszer csak egy búgó hangra leszek figyelmes. Később kiderül, hogy tönkrement a kerékcsapágyam. Gyorsan felütöm az Unixot, 50 ezerért találok jó közép-magas minőséget, de jó pont van is nekik polcon, 1 órán belül kiszállítják, pikk-pakk meg is lesz az egész.


Megyek az úton a soha semmi nem romolhat el benne mert menő elektromos autómmal, egyszer csak egy búgó hangra leszek figyelmes. Később kiderül, hogy tönkrement a kerékcsapágyam. Gyorsan felütöm az Unixot... semmi. Bárdi... semmi. Pekriq, Intercars, Szakál, Kovács, Zsu... semmi. Hát akkor be kell mennem bizony a márkaszervizbe, ahol a kerékcsapágy árát 300 ezer forintban határozzák meg, mindössze egy röpke 3 munkaórát számolnak fel az amúgy fél órás munkára, 25 ezer forintos óradíjjal. Két hét múlva tudnak is fogadni.


Innentől nincs miről beszélni.

jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
#51 Megnéztem egy random Teslát, tényleg szegényes a választék, de van 50 ezerért zsunál teljes kerékagy csapággyal együtt.
jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
90%
#52 Persze én is találtam valamit a Bárdinál, csak az éppen egy téves bejegyzés és full máshoz való. És a nyakamat rá merném tenni, hogy amit te találtál, annál is ez a helyzet.
jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:

"Hú én tájékozatlan, hogy miért nem vettem már egy Teslát!?!?!"

Véletlenül sem azért, mert csóró vagy és mindössze egy 25 éves Suzuki Swiftre futja, ugye...?

jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy benzines autóban nincsen kerékcsapágy? Nagyon viccesek vagytok Ti szegények.
jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
#55 Látom az olvasás és szövegértelmezés nem az erősséged, még az egyszerű mondatok értelmezése is kifog rajtad. De hát mégis mit várok olyan emberektől, akik szerint az EV a jövő? A te fajtádnál alapkövetelmény az intelligenciahiány.
jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
0%
Köztudott, hogy aki 30 milliós autót tud venni, annak baj van az értelmi képességeivel, de aki 200 ezerért vesz autót az bizony az intelligencia felső szintjét képviseli.
jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
90%
A kerékcsapágy egy dolog, de az elemes szarhoz hozzá se nyúlhatsz speciális érintésvédelmi vizsga nélkül, mégha egy fékbetétet is cserélnél ki.. :D :D :D
jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 A kérdező kommentje:

58# miért új kocsihoz ha benzines akor se nyulsz hozzá szerintem.


Én nem vagyok autoszerelo meg autó bolond amugyse nyúlok hasznalthoz se elviszem olyanhoz aki ért hozzá.

Kb olajcseret se oldom meg mert nincs szerelő aknam ..

jan. 6. 18:43
 60/73 anonim ***** válasza:
0%
Bohócok ezek a szegények, hagyd őket. :)
jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!