Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Spórolás vagy zsenialitás?

Spórolás vagy zsenialitás?

Figyelt kérdés
Néha látni olyan kis tömzsi újabb fordot, ami dobfékes hátul! De látszik rajta, hogy a súly és teljesítmény igényelné a négy tárcsát, viszont még is dobfék van hátul és elől van egy jó nagy tárcsa. Nekem ez nagyon tetszik!

jan. 14. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi vannak emberek (mérnöknek hívják őket) azok frankón tudják milyen féket KELL beépíteni tömeg/teljesítmény alapján az autóba. Teljesen frankó a dobfék, ha azt tervezték rá.
jan. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha a mérnökök szerint elég rá a dobfék, akkor hadd élvezzék már a dobfék 2-3-szor akkora élettartamát, mint a tárcsaféknek lenne.
jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na hát erről van szó! :)
jan. 15. 00:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A súlyát és a teljesítményét mégis honnan tudod ránézésre?

Amúgy meg nem a semmiért tervezték meg úgy, ha a gyári tervek szerint elég hátra a dob akkor az elég is lesz, fékezésnél úgy is első tengelyre terhelődik az autó.

jan. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Zseniális?

Felrakni egy elavult, kevésbé hatékony technikát?

Dehogy, szimplán kiszámolták a hozzáértők, hogy így olcsóbb és még az előírt határértéken belül van a fékerő.

Más kérdés, hogy szerintem józan ésszel gondolkozva ezt már nem veszi meg senki. De hát a hozzánemértés, meg a fillérb/szás előbbrevaló, mint látszik

jan. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze fillérb... meg hozzánemértés mikor lehet csak épp egy hétköznapi közlekedésre való kocsit keres és ennyi.
jan. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Senki nem beszélt hozzá nem értesről, épp ellenkezőleg.
jan. 15. 07:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont az #5 féle vevők miatt raknak tárcsaféket sok olyan autóra is, amiknél semmi előnye nincs. :)


Ha jön majd az euro7, akkor lehet hogy reneszánszát éli majd a dobfék, mert kevesebb fékport ereget.

jan. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves pontozó agyhalottak, hol írtam én, hogy ez nem jó?

Gondolom ti vagytok, akik kérnétek kézi ablaktekerővel is ha lehetne. Nyilván nem, ne legyetek álszentek.

jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez volt az!

jan. 15. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!