Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért lett...

Magyarországon miért lett bizonyos kultúrája a tizen/huszonéves pérmium autóknak?

Figyelt kérdés

Egyik nap hosszabb utazáson voltam, több településen is átutaztam. Amit megfigyeltem hogy a legutolsó putri (szó szerint) előtt is ott áll az öreglegény német vas eléggé leharcolt állapotban. És minden faluban van legalább kettő-három ilyen, hogy a majd összedőlő ház előtt ott áll a rohadó, koszos huszonéves egykori német csúcsmodell.

Magyarországon ez miért lett ekkora szubkultúra? Nem kell azt szégyellni ha valaki szegény, de akinek a normál életvitelhez sincsenek meg a körülményei miért akar felvágni illetve miből gondolja hogy többre tartják ha beszerez egy ilyen közlekedőedényt? Mert ezen a szinten ezeknek az autóknak már se komfortjuk se presztízsük nincs.



jan. 16. 08:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Tehát településenként 2-3 autó már szubkultúra? :D
jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert a proli ember ezzel próbálja ellensúlyozni a kisebbségi komplexusát.

Tudja hogy szegény.

Tudja hogy buta.

Tudja hogy mások többet érnek el nála.

Viszont csak addig ér el a keze, hogy egy ilyen leharcolt öreg prémiumautót vegyen, mert az "mégiscsak több mint egy Swift". Közben nyilván egy jó állapotú, megbízható régi Swift vagy Astra F és társai 300-400 ezerért sokkal reálisabb és előremutatóbb dolog, mint venni ennyiért egy szétfingott lerúgott prémiumautót aminek lényegesen drágább a fenntartása, és sosem lesz jó az állapota.

jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

11: településenként 2-3 SUV meg már SUVkultúra.


Viccet félre téve én egyre kevésbé tapasztalom ezt a jelenséget amit a kérdező említ.... C típusú egyedeknél még előfordul de már ott is csökken rendesen.

Aki meg szegény és kell neki autó az inkább vesz régi suzukit, f astrat, lanost, b corsat.


Legalábbis hazánk szegény régióiban ilyen autókat látok láthatóan romos házaknál.


Aztán ha a másik végletet akarod akkor menj el Tihanyba a "NER-dombra"...

Ferrarik, mclarenek, rollsok.

jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
Többnek akarnak látszani, mint ami. Bár a minap tankolok, begurul mellém egy lerúgott passat b6 és tankolnak bele 4ezerért! :)
jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
77%
#14: én ezen annyira nevetek magamban mindig. Én múlt héten Audi A6-ost láttam így. A srác csepegtette bele a naftát, óvatosan, 1-1 másodpercig húzva a töltőpisztoly ravaszát. 3990, 3994, 3998... hezitál, majd még egy kicsit, és hopp, 4004... Kicsit rázta a fejét, aztán legyintett, és végül felnyomta egészen 5000-ig. :D Élni tudni kell, na :D
jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%
Másik kedvencem, amikor szemétdombos, kis, egérlyuk méretű ház előtt 2 db 5-10 éves autó áll 🤣 Sok embernek fontosabb a presztízs, mint hogy normális helyen lakjon. A lerugott német prémiumok a cigányoknál nagyon népszerű, hogy a tesóknak nagyot mutassanak. Attól "valakik".
jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%
15-ös! Kiégtem :DDDDDD
jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
#15: Arra nem gondoltál, hogy kp-ban fizet? XD
jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%
#15 Drágább lesz az üzemanyag pumpa, mert gondolom mindig üreshez közel használja az autót :)
jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanez megfigyelhető minden másban is. Lásd a szalagmunkás kezében ott van az iPhone akármennyi Pro Max meg igyekszik drága és márkás ruhákban járni. Szegény ember is úgy akar élni mint aki nem az.
jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!