Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell ilyen sok autón...

Miért kell ilyen sok autón motorgenerál?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sok helyen olvasok és látom videóban, hogy fél millióért felújíttatják a motort az autójukban. Régebben mintha nem írták volna ilyen sokan. Aztán okoskodnak, hogy a 20+ éves autókba 10w40 kell, amikor 5w30-at ír a kézikönyv. Szerintem lehet összefüggés.
jan. 22. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De régebbi vagy újabb autókra gondolsz?
jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak az érdeklődésednek megfelelő anyagot dob fel a rendszer, mivel ilyeneket nézel.
jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
340ezer km után néha nem árt egy gyűrű, meg egy hajtókarcsapágysor csere...
jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A motorgenerál ára az infláció miatt ment feljebb főként.


A motorolaj viszkozitásról meg csak annyit, hogy mindig a gyár által előírtakat kell betartani, és akkor mindent megtettél ami tőled tellik.


Pl ha a gyár többféle viszkozitási osztálytz is megad, akkor azok közül bármelyik hazsnálható.

jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
16,5 év a magyarországi autópark átlagéletkora, plusz hozzák be külföldről a sok fél millát futott pusztulatot 200 ezerre visszatekerve, akkor a sok chip tuningos tdi-k finganak ki egy idő után, úgyhogy van bőven ok. És sokszor olcsóbb felújítani a motort, mint venni másik autót.
jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hármas! Ha nekem az autóm már csípi az olajat, de kovácsolt hajtókar van benne, akkor elég lehet csak a gyűrűzés? Most járok 320ezernél, még bontatlan a blokk csak szelepfedélt tömítést kellett cserélni.
jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nézzétek végig a gyakoris kérdéseket, minden nap van 1-2 ilyen kérdés, hogy mennyibe kerül a motorfelújítás.
jan. 22. 17:24
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Lehet hogy elég.. Én amikor a mostani napimat felújítottam, ontotta a kék füstöt, mármint előtte.. oké, 3 évig rohadt beindítatlanul egy ház előtt amikor megvettem.. a fentebb emíltetteken kívül kapott egy hengerfej felújítást hogy a szelepszárszimmering azért zárjon. na azóta csak olajcserekor öntöttem bele olajat... turbo is tudja eszegetni amúgy...
jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Értem köszi! Sima szívó motor.
jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 PCV szelepen keresztul is tudja csipegetni, ha szakad vagy nyitva marad.
jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!