Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piros lámpánál motor leállítása?

Piros lámpánál motor leállítása?

Figyelt kérdés

Eddig sokszor hallottam azt a tanácsot, hogy ha vasúti átjárónál meg kell állni, akkor állítsam le a motort a jó fogyasztás érdekében. Ezt eddig is így tettem, viszont most olvastam egy cikket, ahol azt mondják, hogy ha 20 másodpercnél rövidebb a megállás ideje egy pirosnál, akkor is állítsuk le, mert úgy lehet üzemanyagot megtakarítani.

Igaz ez a dolog? És ha igen, akkor miért nem látok embereket így cselekedni a hosszabb pirosoknál? Hazafelé menet nekem van 2-3 lámpám, ami mindig megfog, és legalább egy percig piros, akkor itt most érdemes leállítani a motort?

Végül is az újabb autók már automatikusan leállnak start/stop rendszereknek köszönhetően, akkor lehet benne valami.


A cikk 5. bejegyzése állítja ezt: [link]



jan. 24. 10:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Pár millilitert ha spórolsz vele...
jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Azért nem cselekednek így mert:

Kényelem >>>>> spórolás.


Sima autóknál ha leáll a motor, leáll a klíma is, idő még újraindul a motor stb. Sokan ki is lövik a startstopot amint beülnek.


Hibridek ezt a problémát megoldották, elektromos klímám van amit a hibrid aksi hajt akár percekig, és benzinmotor nélkül is megindul a kocsi.


Kaptam céges autót kimenni a reptérre, abban volt sima startstop, megértem miért nyomják ki az emberek. Beláthatatlan elsőbbségadás kötelező táblás kereszteződéshez értem, megálltam hogy meggyőződjek arról mehetek-e.

Jött egy autó, de kifértem volna előtte. Nyomom a gázt, a kocsi meg nem reagál. Mire elindult már nem fértem ki, azonnal satufék. Nagyon balesetveszélyes volt, főleg mivel megszoktam, hogy a motor hangja, remegése nélkül is indul a kocsi.

jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
12%
Elektromos autót kell venni, aztán akkor nem kell ilyen hülyeségekkel bohóckodni.
jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a sok indítgatás tönkreteszi az akkut és az önindítót.

Amit megspórolnál a benzinen, azt itt vissza is fizeted.


A start-stopos autók fel vannak készítve erre, a hagyományosok nem.

jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, hogy leállítom a kocsit. Télen a fűtés kell, nyáron meg a klíma.

Én nem szeretem a start-stopot, én azok közé tartozom, akiknek első dolguk kikapcsolni indítás után, ahogy már írták. Minimális az esetleges megtakarítás a benzinen, és szerintem sokkal nagyobb kárt okoz hosszútávon a sok plusz indítás.

jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

"Elektromos autót kell venni, aztán akkor nem kell ilyen hülyeségekkel bohóckodni."


Vagy biciklit, esetleg szekeret.

jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A start-stop nem azért lett belerakva az autókba, hogy a usernek releváns üzemanyagot spóroljon, hanem bizonyos körülmények között beleférjen az autó a károsanyag kibocsátási határértékekbe.

Egyébként elhanyagolható mennyiséget spórolsz meg ha leállítgatod, ahogy írták, többszörösét rá fogod költeni a kopásokból és elhasználódásból eredő szervizekre.

jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy 20 másodpercnél érdemes-e, nem tudom, de annyiért én nem állítanám le. Lehet, hogy egy hajszállal kevesebb üzemanyag fogy, de használod az önindítót. 1 percnél már leállítanám. Hogy az emberek miért nem tesznek így? Mert az emberek többsége szarik mindenre és mindenkire, lusták, csak a maguk kényelmével törődnek. A pirosnál 10 autósból kb. 9 folyamatosan tapossa a fékpedált, mert lusta behúzni a kéziféket. Közben a mögötte állónak kifolyik a szeme, de kit érdekel?
jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor röviden, jelentéktelen mennyiséget spórolunk meg ezzel, és az autót is károsíthatja.

Köszönöm a tippeket mindenkinek!

jan. 24. 11:08
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy károsítja, de egyes alkatrészek élettartama lerövidül. És igazából decikben mérhető a spórolás mondjuk 1000 km-en.
jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!