Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piros lámpánál motor leállítása?

Piros lámpánál motor leállítása?

Figyelt kérdés

Eddig sokszor hallottam azt a tanácsot, hogy ha vasúti átjárónál meg kell állni, akkor állítsam le a motort a jó fogyasztás érdekében. Ezt eddig is így tettem, viszont most olvastam egy cikket, ahol azt mondják, hogy ha 20 másodpercnél rövidebb a megállás ideje egy pirosnál, akkor is állítsuk le, mert úgy lehet üzemanyagot megtakarítani.

Igaz ez a dolog? És ha igen, akkor miért nem látok embereket így cselekedni a hosszabb pirosoknál? Hazafelé menet nekem van 2-3 lámpám, ami mindig megfog, és legalább egy percig piros, akkor itt most érdemes leállítani a motort?

Végül is az újabb autók már automatikusan leállnak start/stop rendszereknek köszönhetően, akkor lehet benne valami.


A cikk 5. bejegyzése állítja ezt: [link]



jan. 24. 10:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Régebben állítottam le itt faluhelyen amikor pont pirosat kaptam a vasúti átjárónál...

Felújítás előtt itt percekkel előbb ment le a sorompó + a tehervonat is lassan ment.

Simán 5+ perceket lehetett bukni.


Ez évekkel ezelőtt volt.

Azóta kb sehol nem allitgatom le az autót.

jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21 légy erős, én németeknél (nyugat) ismerek mág manapság is 2 átjárót is, ahol ha lemegy a sorompó, 10 percet ott állsz, mert mindig mire elmegy egyik irányba a vonat, már jön a másikból a következő.

Egyik egy rendező mellett van, a másik egy főpályaudvartól pár km.

jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!