Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto vagy Opel...

Fiat Grande Punto vagy Opel Corsa D?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez a két autó között gondolkodom.

Inkább városba lenne használva, de azért vidékre is eljárogatok, úgy havi 1x, hosszabb utakra.

Ezért inkább a benzineseken gondolkoztam mivel több a város, és azon belül is inkább az 1.4-est mindkettőből. Az 1.2 picit gyengusz lenne (most is hasonlóan lassú autóm van, így már inkább az 1.4) és ahogy elnézem többet sem esznek.


Olyan 1.2 millió körül tervezek rászánni, ebben persze nincs az első szervíz benne.

Más típus is érdekelne akár ha mást ajánlanátok az árban, a fő szempontjaim, hogy picit legyen ilyen modernebb vonása, nekem például a Corsa D és a 2008 feletti Punto is ilyen (ugye árkategóriában), és szerintem szép autók a maguk módján. Úgy vagyok vele, ha már költök egy autóra, szeressem is és nézzen ki valahogy. A mostanimat nem szeretem annyira, így nem is szívesen költök rá :/


Ezek mellett nem lenne hátrány a nem túl buta futómű, a mostani autómnak alapból nagyon feszes, és egyszerűen nem bírja a pesti kátyúkat...

Fiesta mk7 nem jön még ki az árból, de pl ahogy néztem, Puntókból kevesett futott is kijön belőle.

Amiket a neten találok, azok alapján elvileg megbízható ez a két autó, bár az 1.4 motorról nem sok vélenényt láttam, így általánosságban elvileg az opel ecotec nem a legjobb?


Előre is köszi a válaszokat!



jan. 24. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Corsám van 1.2-es motorral. Valóban gyengus, bár városba ez is bőven elég. A külseje nagyon tetszik. A biztonsági felszereltsége kissé szegényes, nincs oldallégzsák, nincs ESP. Van viszont tempomat, bár városban az kevéssé hasznos. A Grande Punto 2010-ben és 2011-ben Punto Evo volt, amely gazdagabb felszereltségű. 2012-től viszont sima Punto lett. A legfontosabb, hogy jó állapotú legyen az autó, akkor szerintem bármelyikkel jól jársz.
jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 😁

A Corsa D futómű mennyire puha, mennyire, smooth ha úthibákon mész át? Zajszigetelés?


Nekem ez a két legnagyobb félelmem, hogy hiába váltok, ha a vesekövet ugyanúgy kirázza a legkisebb repedés is, és ugyanúgy kiabálni kell ha 80 felett megyek az országúton😅

(Bár nem tudom, hogy ezek nagy elvárásnak számítanak-e ilyen kategóriában).

jan. 24. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!