Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem szereti az autóm a magyar...

Nem szereti az autóm a magyar benzint?

Figyelt kérdés
Romániában élek, évek óta 100as lukoil benzint tankolok, és egy legutóbbi magyarországi úton a MOL-nál 54 liter 95őst (asszem ez volt a legolcsóbb) tankoltam. A tankolást követően kb, 20 kilométerrel odébb az M3ason 110es tempónál felvillant a motoriba lámpa. Kicsit később egy teherautó konvojt előztem, és nagyon nehezen gyorsult. 110ről 120ra való gyorsuláshoz kellett kb fél kilométer. Ilyen állapotban sikerült kiautóznóm szinte a teljes tankot, majd itthon visszankoltam 56litert a szokásos lukoilból. Ezután kb 100 kilométer megtétele útán magától eltünt a motorhiba lámpa, és ugyanúgy gyorsúl, mint előtte. Seat ibiza 1.4 tsi 122LE

jan. 31. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Illett volna inkább kiolvasni a hibakódot a találgatás helyett. Semmi baja nincs a magyar üzemanyagnak, ez csak egy tévhit.
jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább a kocsival lesz. Világszerte szabványra épül a benzin is tehát sehol sem kapsz olyat ami egy EGÉSZSÉGES kocsiban kárt tudna tenni. Kocsifüggő, de olyat már hallottam hogy a 95-ösben levő bio miatt a lambdaszonda bejelzett.
jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Akinek fogalma sincs rola, hogy x ezer db hibakodra vilagithat a check engine, az szokta az uzenmmanyagra fogni. Totalis marhasag.

Amugy attol, hogy elaludt a lampa a hibataroloban meg benne lesz es kiolvashato kesobb is.

jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan motorvezérlők, amik ki tudják használni a 100-as benzi adta lehetőségeket, és utána mennek előgyújtásban, vagy eleve erre e benzinre lett tervezve, esetleg később optimalizálva egy chiptuningos műhelyben. Ezek után pedig mivel "csak" 95-öst tankoltál, ezért simán előfordulhat, hogy nem tetszett a motornak. Tesóm Alfa Mitojába se lehet 95-öst tankolni, hanem legalább 98-ast. Mikor megvették, és 95-öst tankolt, neki is bedobta a hibát, utána mondták neki a márkaspecifikus fórumon, hogy ebbe nem fog olcsón tankolni :) .
jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szolovjov ***** válasza:
A TSI-k valóban a 100-as benzint szeretik. Nagyon érézkenyek a jó minőségű üzemanyagra.
febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha eddig 100as tankoltál az ECU ezt szokta meg.
febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!