Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Trabant 1.1-esek és Wartburg...

A Trabant 1.1-esek és Wartburg 1.3-asok hova lettek az utakról? Mi lett velük? Szoktatok még látni manapság?

Figyelt kérdés

Ugye a kétüteműeket (Trabant 601, Wartburg 353) a 2000-es évek közepén sokat kiselejteztek. Viszont akkor még a négyütemű 1.1-esek és 1.3-asok maradtak az utakon. Manapság viszont már azokból sem látni.

Hova tűntek? Mi lett a sorsuk? Ti szoktatok még látni belőlük?



febr. 4. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legújabbak is 30+ évesek, minőségre meg elég gyatrák voltak, így a többség már feladta a harcot.
febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Az megvan, hogy ezek 30+ éves járgányok? A mai kor követelményének finoman sem felelnek meg napi használatú autóként. Kikoptak, mint minden más hasonló korú autó.
febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hova tűntek? Nem is nagyon voltak. Nagyon rövid ideig árulták őket, pont azért, mert nem vette őket a kutya sem. Akkora azok az autók már kb. 25 évesek voltak, tehát olyan, mintha most szalonban árulnának egy 1999-es Suzuki Swiftet. Mégis ki a fene venne újonnan, sok pénzért ilyen elavult autót? Persze akadtak vevők, de nagyon kevés.


Na meg az 1.1/1.3 megjelenése óta eltelt több, mint 30 év, tehát alapjaiban azok az autók 60 évesek. Tudsz mondani nekem akár csak egyetlen márkát/típust, ami 60 éves és sokat látsz belőle?

febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénteken láttam épp egy 1.3-as Varnyút. Néha Trabit is látok. Még kétüteműt is láttam pár hónapja. Nem túl gyakori, de azért van még pár forgalomban.
febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán az hogy 30-40 éves gyenge,hangos,büdös,kicsi,0 komforttal,biztonsággal rendelkező autók?Nem vagyok benne biztos de valami ilyesmi lehet az oka valószínűleg...
febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Kétütemű Wareszt egyre többet látok. Vidéken.
febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szolovjov ***** válasza:
100%
Amit még használnak, az nagy becsben tartott veterán és csak jó időben hozzák elő őket. Tavaly lecsúsztam egy telibe kasznizott, telibe fújt példány (Wartburg 1.3)vásárlásáról sajnos. Hatalmas feeling egy ilyennel utazni, a mai autók picsafüstök. De az igazi az a 353-as 2 ütemű.
febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy üzemképes állapotú példány annyiba kerül, mint amennyiért már 20-25 éves, kényelmes autót veszel.
febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Eleve nem voltak magas presztízsű autók már új korukban sem. Éppen a rendszerváltás után jöttek ki, ahogy láttam akkoriban, a Trabantot jobbára városi kisautónak vették, a Wartburgot pedig családosok és idősebbek, akik a régi 2 üteműt cserélték le rájuk. A 90-es évek közepén-végén aztán aki tudta cserélte őket, leginkább Suzukira vagy valami több éves használt "nyugatira", ekkor kerültek igásló szerepbe. Munkába, telekre járós, bevásárlós, hétköznapi futkosós autók lettek, mivel a fenntartásuk töredéke volt a "modern" autókénak és ekkor még viszonylag fiatalnak is számítottak és nem mellesleg némi műszaki érzékkel nagyrészt otthon is könnyen javíthatóak voltak. A 2000-es évek végén kezdtek kikopni, amikor már közel 20 évesen kezdett egyre több gond lenni velük, az alkatrész ellátás (és az új alkatrészek minősége) csökkent és a futkosós szerepre az addigra szintén nem annyira fiatal, de modernebb 90-es évekbeli Suzukik, Opelok, stb. jobb opciók lettek. Az akkori idősek még megtartották őket, mert ők egyébként sem sokat használták, de velük együtt ezek az autók is kezdet eltűnni. Ma már inkább hobbistáknál, gyűjtőknél lehet velük találkozni, esetleg még páran vannak, akik érzelmi okokból ragaszkodnak hozzá, pl. örökölték.
ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!