Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lyukas turbócső okozhat ilyet?

Lyukas turbócső okozhat ilyet?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy ford mondeo mk3 dízel autó. Egy ideje azt csinálja, hogy amikor lepadlózom, felugrik a turbo nyomás akár 2 bárig is. Az autó 1.4 re van írva. Ezt eddig tartotta is szépen, de egyszer csak egy padlózás során, szisszenést hallottam. Ezt azóta is hallom. Mindig csak akkor szisszen amikor a maximum 1.4 nél nagyobbra tölt. Az érdekesség hogy nem lomhább az autó, pedig mindenhol azt olvastam, hogy turbócső hibánál mindig lomhább. Mi lehet a baja?

#hiba #Túlboostol
febr. 7. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Vagy inkább valahol a kipufogórendszerben keletkezett egy kis lyuk például illesztés ment szét, és így nincs meg az a természetes fojtása a kipufogórendszernek, a turbót jobban meg tudja hajtani ami így többet tölt. Ahogy mondod, ha a töltőlevegő cső lenne lyukas akkor elmenne a turbónyomás és lomha lenne a kocsi, talán már ez is villantana egy check engine-t de az újabb kocsik mindenképp ha nincs meg a megfelelő turbónyomás.
febr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is sziszegett, bár a turbónyomást sosem nézegettem közben. Lomhább nekem sem lett, viszont a fogyasztás látványosan megugrott.
febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!