Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legmegbízhatóbb...

Melyik a legmegbízhatóbb benzinmotor, ami a BMW E9x szériába került?

Figyelt kérdés
febr. 9. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
N46 a legkisebb rossz
febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
1 valami értelmesebb lökettérfogattal van? Ez pöcsköszörű.
febr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
N52 , turbó nélkül 2007 utánit javasolt venni volt "facelift" dugattyúgyűrűknél
febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

N52, a 3 literes változata (N52B30) ez a 2005-2007 330i motorja (258 le)


Ennek a kissebb verziója (N52B25) is viszonylag jó, csak zabálja az olajat (elvileg dugattyú/gyűrű konstrukciós hiba miatt)


N52 két fő problémája az elektromos (fő)vízpumpa és az önindító, vásárlás után ezeket érdemes megelőző jelleggel cseréltetni


3as válaszoló amit írt a 2007 utániak viszont már az N53 motor ami kerülendő


Ez már közvetlen befecskendezéssel és nox katalizátorral van felszerelve, amik sűrűn okoznak problémát is, a nox szenzor önmagában több mint 200 ezer ft, injektorok darabja szintén.

Ez csak 3 literesben létezik 2007 utáni 25i, 30i-ben is. (218 vagy 272 le)


N46-ost is elkerülném, az is nyűgős és alacsony teljesítményért cserébe annyit fogyaszt mint a 6 hengeres

febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"N46-ost is elkerülném, az is nyűgős és alacsony teljesítményért cserébe annyit fogyaszt mint a 6 hengeres"


De mint a pontozásból láthatod, magyarországon még mindig tartja magát az a rögeszme, hogy "az ezerhatos (lada) már luxuskategória, és sokat eszik", és "lyullly lyullly lyullly, fosni kell a sok hengertől meg a nagyobb köbcentitől".

#2

febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#4


Jogos amit írtál az N52B25 miatt, rosszul írtam a "facelift" dolgot. Amerikában volt a 325i-hez is N52B30 , itt nálunk N53-ra váltottak.


Nekem is a N52B25 motor van és sajnos 200 ezer km-nél már zabálja az olajat rendesen, egyéb hibája nincs és alapvetően megbízható, de ez nyilván elég bosszantó, én is idénre tervezek egy motorgenerált a gyűrűzés kapcsán, és nyilván elég zsebbenyúlós a dolog. Persze itt is akad olyan ami tovább bírja, ha sűrűn volt cserélve az olaj, nem lőtték neki hidegen, stb. stb..


Én nagyjából 1,5 milliót költöttem rá 5 év alatt és most megint rámegy majd kb. ennyi a motor szétszedése miatt.


Ha nem fogyasztja az olajat akkor alapvetően teljesítmény/kategória tekintetben egy fenntartható autó, nyilván nem lehet egy kismotoros japán autóhoz hasonlítani, de nem az almát kell körtével összehasonlítani.

febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Fogyasztásról még annyit, hogy a benzint viszont kéri rendesen, én főleg városba használom néhány országutas használattal és olyan 12 literrel megy el. Mikor 1 hónapig csak városban használtam akkor olyan 13,5 liter volt. Ha vegyesbe akkor talán lemehet 10-re.


100-as prémium benzinnel.


Biztosan lejjebb is lehet vele menni ha csak országúton jár az ember vele, meg sose nyomja neki, csak tempobat bekapcs 100-nál meg 140-nél, de arra kár ilyen autót venni igazából.

febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 30i-től tartok túl erős lenne számomra.
febr. 13. 15:16
 9/20 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél BMW-t ha nem a teljesítményért? Kismotoros BMW-t venni a legprolisabb dolog, aki ismeri az autókat lefognak nézni, hogy ülsz a 16i-be meg hasonlókban.. cserébe ugyanúgy drágább lesz fenntartani mint egy japán autót.
febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"lefognak nézni"


Most lefogják, vagy lenézik? Ugye érzed, hogy nem ugyanaz a kettő? Akkor meg minek ragasztod az elváló igekötőt a segédigéhez?

febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!