Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitsubishi Asx check engine...

Mitsubishi Asx check engine oil level probléma visszatér állandóan, mit tegyek ellene? Hova vigyem az autóm?

Figyelt kérdés
Egy 2015 decemberi évjáratú, 2.2-es, automata 6 sebességek dízel autóról lenne szó. Jelenleg 177 ezer kilóméter van benne. 2023-ban vásároltam, majd fél év után kezdtek jönni a problémák. Először olyan volt, mintha az utastérbe visszaáramlana a kipufogógáz, valamint leállításkor percekig ment a ventilátor. Majd megemelkedett a fogyasztás, végül kiírta, hogy "check engine oil level". Megnéztem, megemelkedett a motorolaj szint, ami gázolaj szagú volt. Csökkent az ereje az autónak, és elvittem szerelőhöz. Megtörtént az olajcsere, részecskeszűrő tisztítás. Jó lett, ismét szépen ment, majd fél év után visszatért a probléma. Most viszont nem gázolaj szagú a motorolaj, valamint igazából semmit nem érzek az autó működésével kapcsolatban. De kivillant megint a check engine oil level, illetve meg van emelkedve a motorolaj. Mi lehet a problémája? Ez megoldható egyáltalán, vagy fél évente ez visszatér majd?

febr. 13. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Használod annyit hosszú távon az autót, hogy tudjon regenerálni a részecskeszűrő? Ez tipikusan úgy hangzik, mintha nem tudna rendesen regenerálni, és a sok próbálkozás miatt gázolaj kerülne a motorolajba.
febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!