Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt az autó?

Miért csinálja ezt az autó?

Figyelt kérdés

Van egy 2004-es évjáratú 1.4 benzines Ford Focusom. Első tulajdonosa vagyok az autó mindig kímélve volt sosem volt semmi gond vele. Az évek során mindössze 188 ezer km-t tettem bele, de az utóbbi időkben elég furcsán kezdett el viselkedni.


Az alapjárat 700-ról majdnem 1000-re növekedett és nem akar visszaállni a régi alapjárati fordulatra.


Ezenkívül ami még zavar az az hogyha menet közben kiveszem üresbe fékezek, majd megállok kb. 2-3 másodpercre felugrik az alapjárat 1500-re. De ez tényleg csak néhány másodperc utána visszaáll 1000-re.


Mitől lehet mindez?



febr. 24. 12:13
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Fojtószelep. Vagy ezer más dolog.

Autószerelőn nem gondolkodtál?

febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gèpre kell tenni ki irja mi a gond.
febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
Akadozik az alapjárati "motor". Vagyis az a szelep, ami megkerüli a pillangószelepet és a kompjuter parancsai alapján megfelelő mennyiségű levegőt biztosít az alapjárathoz. Érdemes azzal kezdeni. Meg kellene tisztítani vagy kicserélni.
febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szerelőnek mutasd meg, aki az előző 20 évben szervizelte
febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kokszos a pillangó szelep. Kísérni, WD 40-nel lefújni, állni hagyni, majd letisztítani. Ismételni, még teljesen tiszta nem lesz. Sok sikert, nekem ezzel megjavult, nem vittem szerelőhőz, a YouTube-on a szerelést megtalálod.
febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:

"2004-es évjáratú 1.4 benzines Ford Focus"

Nem tudom, hogy ezzel a motorral pontosan mi a helyzet. De egyrészt vannak olyan típusok, ahol a pillangószelep körüli rész egy speciális bevonattal van ellátva. És a gyár nem javasolja ennek az eltávolítását.

Másrészt egyes Ford motorokon az alapjárati fordulatérrt az alapjárati szelep a felelős. És a fordfocus.hu-n annak idején több hozzászólás volt azzal kapcsolatban, hogy ez a vezérelt szelep elpiszkolódhat.

Emellett más zavaró levegőforrások is lehetnek. Pl. a pillangószelep tengelyének kopása. De a hibajelenségekből úgy tűnik, hogy akkor emelkedik meg a fordulatszám, amikor az alapjárati szelepnek kellene "kezébe venni" a szabályozást.

febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
De az alapjárati szelep tisztításához vagy cseréjéhez amúgy is ki kell szerelni a pillangószelepházat. És akkor kiderül, hogy van-e lerakódás a torokban.
febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!