Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az, ha az oktató...

Mit jelent az, ha az oktató azt mondta hogy gyenge és nehézkes a térlátásom? Mit fog ez feltételezni vagy miben fog ez nehézséget okozni a közeljövőben?

Figyelt kérdés
Kérdezte hogy tudok-e biciklizni vagy sportoltam-e életemben, mert aki nem sportolt és nem tud biciklivel közlekedni azoknak szokott ennyire gyenge lenni. Nem akartam bele állni, hogy ne vegye rossznéven, udvariasan elfogatam, de jó lenne tudni azért, hogy ez a jelenség mit is foglal magába
márc. 1. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt mondjuk nem tudnád tőle megkérdezni?
márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, genetika is állhat a hátterében. Pl. azt okozhatja, hogy sötétben akárhogy nézem a tükröt meg fordulok hátra holtteret ellenőrizni, nem mindig tudom eldönteni, hogy aki mögöttem jön, az pontosan melyik sávban is van, meg nehezebben mérem fel a távolságot-sebességet rossz időben, sötétben. Annyiban befolyásolja az életem, hogy mivel én tisztában vagyok ezzel a korlátoltságommal, ezt észben tartva közlekedek, hogy így se legyen balesetem.
márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegye ez el a kedved, engem neveztek már mindennek az oktatásom során közveszélyestől kezdve analfabétáig. Nem gondolom, hogy veszélyesen vezetek a jogsim is meglett, a mellettem ülők is szívesen jönnek velem. Gyakorlat teszi a mestert!
márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az is kb. bizonyított korreláció, hogy a nőknek amúgy is rosszabb a térlátásuk, mint a férfiaknak. Többnyire. De vannnak nők, akiknek kiváló. Meg vannak férfiak, akiknek iszonyatosan pocsék. Nem jelent semmit. A gyakorlás fontosabb, a vezetés, közlekedés amúgy is olyan dolog, amiben segít pár adottság, de nem erre vagyunk "kifejlesztve". Akinek kevesebb az érzéke, annak szimplán csak többet kell gyakorolnia. Addig nincs gond, amíg az ember nem hiszi elégtelen gyakorlás után Schumachernek magát. Kellő önkritikával és realitásérzékkel kell rendelkezni, ennyi.
márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Egyébként meg így a való életben sosem jelentett gondot sem a sport sem a bicikli, sem a korcsolya. És mindent saját magamtól tanultam meg. Biciklizni egy nap alatt. 5 orán vagyok túl, de ha gyengébb a térlátásom, remélem a gyakorlás és a megfelelő elővigyázatosság csiszol majd a helyzeten.
márc. 1. 19:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pocsék a tájékozódási képességem és a térlátásom is. Előbbi annyit befolyásol, hogy ismerős környéken, de ismeretlen utcába is beütöm a GPS-t. Utóbbi azt, hogy triplán óvatosan váltok sávot. De forgalmi vizsgán meg oktatás alatt még annál is óvatosabban meg látványosan körültekintőbben kell.
márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!