Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen közlekedési eszközt...

Milyen közlekedési eszközt vegyek?

Figyelt kérdés

Az új munkahelyem kb 3 kilométerre lesz a házamtól, de pluszban reggel még kell egy kis kitérőt tennem vásárlás végett, szóval olyan napi 9 max 10 kilométerre kéne valami alternatíva a bicikli és a gyaloglás helyett. Csak B jogsim van, van autóm is de nem akarom használni erre.

Sajnos nehéz eset vagyok :)

Szóvá elektromos rollert és robogót nem akarok, nagyon nem jönnek be és az utak is rosszak.

Nyilván egy olcsó és olcsón fenntartható jármű kéne.



márc. 6. 10:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Roller mindenképp kizárt út mellett kell mennem ahol autók közlekednek. Nagy szintkülönbségek nincsenek két híd van amire fel kell kapaszkodni de utána meg le lehet gurulni.

Én max 80 kg vagyok amúgy.

Valamilyen motorkerékpárra gondoltam, lehet benzines vagy elektromos csak ne legyen robogó kinézete, a teljesítménye nem érdekes. Kicsit a szerelgetéshez is értek.

márc. 6. 10:47
 2/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy lényegében minden értelmes lehetőséget kilőttél.


A 3 km akár gyalog is működőképes, bár kitérővel már tényleg hosszú.

A hagyományos roller nem megfelelő, ha tényleg rossz az út, egyébként jó lenne.

A kerékpár a legjobb megoldás. Nem tart sokáig az út, és egyben a testmozgás is megvan.

Az elektromos roller is jó lehetőség. Azzal mehetsz az úttesten, ami annyira azért biztosan nem rossz minőségű. A gyaloglásnál lényegesen gyorsabb, és be tudod vinni a munkahelyedre. Ott töltheted is akár.

A robogó, villanyrobogó is működhet, de ilyen távra szerintem felesleges ekkora, és ilyen drága járművet venni.

Ezeken kívül már csak a tömegközlekedés jut eszembe.

márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
ha metanulsz kézen járni akkor nem kell gyalogolni
márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Nehéz eset vagy az biztos.
márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A roller semmiképpen, amúgy tényleg rosszak az utak, halál félelemben nem akarok munkába járni.

A probléma hogy reggel kénytelen vagyok boltba bemenni, amihez kitérőt kell tennem.

Sokadik lehetőségnek a kerékpár is játszik még, szeretek mozogni vele de inkább hétvégén kirándulás gyanánt. A munkába annyi luxust megengednék magamnak hogy erő kifejtés nélkül valami bevigyen.

márc. 6. 11:12
 6/17 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen kis 50 köbcentis motorok amiknek nincs robogó kinézete, valami olyasmire gondoltam.
márc. 6. 11:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Csinálj nagybevásárlàst és akkor nem kell minden reggel a boltban kezdened
márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

#11.13 Ha mindenképp valami motorszerűt szeretnél, akár 250 ezer körül vehetsz egy villanyrobogót. Ennek egy hátránya van, hogy nem tudod kivenni az akkumulátorát, így a töltés nem feltétlenül megoldható. Benzines robogót 2024-ben én már nem vennék.


[link]

márc. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

50-es nem robogó kinézetű:

Aprilia, Rieju, Gilera,Beta, Derby, Generic, KTM, Malaguti, Yamaha, Suzuki, stb. annyi van hogy nem bírsz választani!

márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem akarsz úgy kinézni, mint egy rokkant nagypapa, akkor valamivel többet érdemes költeni rá... :)
márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!