Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedési szabálysértési...

Közlekedési szabálysértési feljelentés parkolás miatt? (Bővebben a leírásban.)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kaptam egy ilyen levelet a Rendőrségtől amiben a fent megnevezett ok miatt behívtak tanunak (de vajon miért tanunak?)

Hétfőn kell bemennem.

Más esetleg járt már így? Mikor és mi miatt küldenek ilyen levelet? Jogosan gondolom,hogy valahol tilosban parkolhattam és az arra járó parkolóőr pedig feljelentett? (Tudomásom szerint egyébként nem parkoltam ilyen helyen és az autómon sem volt semmiféle címke illetve parkolóőrrel sem találkoztam!)

Ez ilyenkor feljelentés után már a rendőrség hatásköréhez tartozó ügy lesz?

Kíváncsi vagyok ezért kérdezem.



márc. 10. 11:57
 1/6 hypno ***** válasza:
100%

A tanunak idézést azért használják, mert az rendőröknek kényelmes, mert a tanú megjelenésre és igazmondásra köteles, az elkövető meg nem.

Egyébként az idézésen rajta kellene lennie, hogy milyen ügyben akarnak tanúként meghallgatni.

márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Telefonon kerestek és az ügyintéző mondta ott is ezt az indokot de azt mondta hogy bővebb tájékoztatást csak személyesen tud adni telefonban nem!

De még mindíg nem értem miért tanúként keresnek.

márc. 10. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele! Ha fontos, majd írnak hivatalos levelet.
márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre holnap bemegyek és elmondják mégis miért kerestek így aztán egyből kiderül!
márc. 10. 12:25
 5/6 hypno ***** válasza:

#4


Elkezdenek tanúként meghallgatni, aztán ha magadra terhelőt mondasz, akkor figelmeztetnek hogy nem vagy önvádra köteles. ha fenntartod jegyzőkönyvezik és onnan elkövető vagy, ha nem tartod fenn, akkor meg kvázi beismerésnek veszik és már nyomozhatnak is ellened.

márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 ott a pont!
márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!