Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek feljelentenek?

Szerintetek feljelentenek?

Figyelt kérdés
Tegnap késében voltam a reptér felé menet (haza kellett hoznom egy családtagom), ezért lakott területen olyan este 11 órakor 65-70 km/h-val hajtottam amikor megjelent mögöttem a piros-kék villogó. Odajött a rendőr, mondta hogy közúti ellenőrzés és kérdezte hogy miért hajtok 100-zal. Erre mondtam hogy olyan gyorsan nem mentem erre ingerülten rávágta hogy 100-zal jött utánam hogy utolérjen. Ezután próbáltam készségesen együttműködni. Adtam papírokat meg megfújtam a szondát. Közben hátrament és láttam a visszapillantóban hogy valami adóvevő-szerűséggel babrálnak. Ezután visszajött és kérdezte hogy mikorra kellene kiérnem én meg mondtam hogy körülbelül akkorra mert előrébb rakták az érkezést. Erre visszaadta a papírokat és azt mondta hogy ,,további szép estét, továbbmehet, de lassan menjen". Nem kaptam semmit, nem írtam alá semmit, de úgy izgultam hogy elfelejtettem kérdezni bármit csak megköszöntem és elhajtottam. Azt szeretném tudni, hogy vajon most fel leszek jelentve vagy rendes volt a rendőr és elengedett ?

2015. jún. 4. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon kell aggódnod, nem trafi mért be.
2015. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vfrtom ***** válasza:
100%
Rendes volt és elengedett. Amúgy ha utol akart érni persze, hogy százzal kell mennie. De neki Sem nikkelezett a szemmértéke.
2015. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr szemmértékére alapozva nem lehet megbüntetni gyorshajtásért.


Elengedtek, ennyi, örülj neki és legközelebb ne hajts gyorsan :)

2015. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. jún. 4. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

> „…ingerülten rávágta hogy 100-zal jött utánam hogy utolérjen.”

Amilyen hülye vagyok, biztos replikáztam volna, hogy „mi gátolta meg abban, hogy 200-zal jöjjön utánam?” vagy „a repülőtér egy helyben áll, és én 50-nel megyek, hogy odaérjek. Akkor a repülőtér 50-nel hajt?”

2015. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem, traffi biztos nem mért be. Az már más krédés, hogy ha a rendőrautóban volt valami videokamera, ami rögzitette a dolgokat... Elvielg azon is látszik a sebesség, de azzal hivatalosan nem lehet mérni, mert nem hitelesített eszköz... Inkább az intézkedést veszik fel vele ill. záróvonal átlépést stb.
2015. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!