Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 23 éves gyereknek 4 éves...

23 éves gyereknek 4 éves vezetési tapasztalattal mernétek venni egy M440i modellt?

Figyelt kérdés

Feleségemmel megígértük neki, hogy ha lediplomázik akkor kap egy új autót és mivel a BMW a kedvence, így egy 3-as BMW-ről volt szó, de aztán jött, hogy legyen 4-es.


Mi a 430i-re gondoltunk ami 245 lóerős, ami szerintem bőven elég , még sok is városi vezetésre, de ő most folyamatosan rágja a fülem, hogy a M440i legyen és inkább az egyetemi évek alatt összeszedett pénzéből kipótolja, mivel ~20 millió forint volt a limit részünkről az új autóra. Viszont ezt elég erősnek tartom és kicsit tartok tőle, hogy hülyeséget csinál.. jelenleg az én korábbi autómat vezeti egy 218 lóerős Audi A5-t, szóval most sem olyan gyenge autóval jár, de kicsit túlzásnak érzem a közel 400 lóerőt.


Őszintén megszólva sose nyomtam se a korábbi autóimnak, se a mostaninak, hiába van bennük több lóerő egy átlagos autónál. A korábbi A5-ben is mikor a fiammal utazok akkor éltem át a "leggyorsabb" gyorsításokat..


Elég hajthatatlannak tűnik és nehéz neki megindokolnom, hogy miért is ne ezt az autót vegyük ha a beígért limiten felüli részt a saját félretett pénzéből fizetné.


Én aggódom túl a dolgot és nincs akkora különbség ezen autóknál vagy mivel tudnék felé érvelni?


A segítséget előre is köszönöm!


márc. 11. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Persze, sőt!
márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Képes lennél kifizettetni szegény gyermekkel a különbséget? Ne legyél már ilyen! És egy szar BMW-vel égesse magát 23 évesen? Hát milyen nője lesz így? Azt akarod, hogy csak a takarítónő álljon vele szóba? Minimum egy Maserati, de inkább Ferrari lenne az ALAP! Mármint egy átlagos lakótelepi családban!
márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mernék. Nem egy fiatal törte már össze magát és/vagy mást, mert Schumachernek érezte magát az erős autóban.
márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nagyjából a "nehéz neki megindokolnom" résznél lettem 100%-ig biztos benne hogy ez egy unatkozó kamukérdés, de ha nem az, akkor nagy bajok vannak nálatok. Mit kell megindokolni? Hogy kap 20 millió forintot azért, hogy lediplomázik mint bármelyik félig értelmes ember? Jézus.
márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Szép mese a gazdag, gyakorizó apukától.

Ahol a 20 millió egy BMW-re annyi, mint másnál egy új télikabát a gyereknek.

márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

374 lóerő nem olyan sok egy új BMW-ben, nagyon jók a BMW-k menetstabilizátorai és jól le is teszi az erejét, főleg ha XDrive összkerekes, akkor nem is pörög ki egy gázfröccsre. Kicsit az írásból az jön le, hogy a pénz egyáltalán nem tényező, mármint oké 20 millió a határ de gondolom az üzemanyag és a szerviz költség sem jelent majd gondot, az húzósabb lesz értelem szerűen mint az alternatíva.

Ami jó érv lehet, az maga a használat jellege, egy bizonyos teljesítmény közútra felesleges, és most nem a sebességhatárokra gondolok, hanem arra, ha nem viszi ki verseny pályára, a többi közlekedő úgy sem engedi majd, hogy kihasználja, városban főleg. Van is erre egy mondás, lassú autóval gyorsan menni élvezetesebb mint gyors autóval lassan... és hát kevés BMW-t látok ami kihasználja az erejét. Ha ez bekövetkezik, el kell adni és kész, ha nem kapja meg, úgy is erre fog vágyni mindig, és addig nem élvezne más autót.

márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6/6 anonim


Köszönöm a választ, igazából én is ezt érzem amikor vezetek, hogy nehéz még 200x lóerőt is kihasználni normális közlekedés közben. Valószínűleg azért szeretné ezt mert "menőbb" mint az eggyel kisebb változat. Legalábbis bízok benne, hogy nem "versenyezni" szeretne vele.


A többiek válaszait pedig nem igazán tudom mire venni, nekem se egy "télikabát" a 20 millió forint, viszont szerintem nem egy egyedi dolog, hogy egy gyereknek autót vesznek szülei valamilyen alkalomból. Az, hogy ki mennyit költ rá az szerintem mindenkinek a magánügye. A mai gazdasági környezetben amikor egy kisebb kategóriás autó is normálisan felszerelve 10 millió forint akkor nem hiszem, hogy ez túlzás lenne. Ahogy fricskázva odaszólt valamelyik válaszadó, hogy Ferrari és a többi, nos azt valóban túlzásnak tartanám és értelmetlennek. Azt majd vegyen magának ha eljut odáig, hogy megteheti.

márc. 11. 16:05
 8/18 anonim ***** válasza:
Persze simán vedd meg neki, nincs mitől félni
márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
AMúgy miért nem kérdezed meg hogy milyen BMW-t szeretne? Aztán vedd meg neki azt amire vágyik, egyszer van diplomoaosztó, nem? Ha igazán szereted, akkor ne számítson a pénz!
márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9/9 Lilluci27


Nem olvastad el a kérdést? Megbeszéltük, hogy 4-es BMW-t szeretne és kinéztük a modellt is, de ő nagyobb motorral szeretné. Látom csak kötekedni szeretnél, de nem tudod sem értelmezni a kérdést, sem konstruktívan hozzászólni.


A pénzről meg annyit, hogy hiába nem számítana pár millió forint pluszban, de úgy nevelem a gyerekeim, hogy nincs minden ingyen. Remélhetőleg téged is így nevelnek vagy neveltek. Az pedig, hogy én nem egy fél milliós telefont vagy 3 milliós autót veszek a gyerekemnek hanem egy drágábbat az nem szégyen mivel megdolgoztunk érte. Ha szülő leszel akkor te is arra fogsz törekedni, hogy lehetőségeid szerint mindent megadj a gyerekeidnek a normál kereteken belül. Tudom, hogy sok család nem teheti meg, de szerintem ők is jobb ruhát, telefont, autót, lakást, akármit vennének a gyereküknek ha megtehetnék. Mindenki a saját szintjén segíti a családját.

Elárulom, hogy én sem kaptam ilyen jellegű dolgokat fiatal koromban, mivel nem volt tehetős a családom, viszont én sokat tettem érte, talán szerencsém is volt és jobb anyagi helyzetbe kerültem. Ezt miért ne osszam meg a gyerekeimmel? Azért mert másnak kevesebb van? Nekem is kevesebb volt..

márc. 11. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!