Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót szeretnék venni,23...

Robogót szeretnék venni,23 éves lány vagyok. Tapasztalatokat szeretnék. Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
Van olyan típus, amit estleg semmiképp ne is nézzek, vagy ami szerintetek nagyon jó lenne? Véleményeket várnék. Illetve milyen sisakot használhatok hozzá? A biciklis sisakot is lehet hozzá használni?
2011. febr. 5. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biciklis sisak nem jó, csak ha EU szabványos bukó. Én a 4 ütemű robogót elkerülném, mert túl sok dolgot kell karbantartani, 2 üteművel kevesebb gond van.
2011. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andibandii válasza:
54%
Yamaha Aerox-ot vegyél,kicsit drágább de nagyon jó!!!Nekünk az van és nem is eszik sokat.Eddig semmi baj nem volt vele.
2011. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy aprilia sr-50 1996os évjárutú levegőhűtéses motorom van .Már nálam van 1.5 éve és eddig csak tankolni kellet meg a gumit cseréltem mert az kopot volt de mást nem.

Én nagyon ajánlom neked ezt a motort mert nem is olyan drága jó is.Én speed bukot használok de ez a tedöntésed.

2011. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Nekem sok robogóm volt. Én elsősorban japán (yamaha,honda,suzuki) és olasz(piaggio,vespa gilera stb.)robogókat ajánlom. sőt! a többit felejtsd is el, főleg a kínaiakat(kimco,kewey meg egyebek) a franciák se túl jók. Szóval elsősorban japán vagy olasz! Nem mindegy hogy új vagy használtban gondolkozol. Ha új akkor mindegy milyet, de valóban kerüld a négyüteműeket (50cmm-ről beszélünk gondolom). Ha használt azt tudom mondani kb 100-120ezer ft-től kezdődnek olyanok amik megbízhatóak lehetnek (persze az ár csak egy dolog) de ez alatt nem hiszem hogy találsz szépet és jót. fontos még a futott kilóméter!

ezek a kis pörgős motorok nem mennek ám el sokat kb.25,000 km az élettartamuk utána kezdődnek a gondok (persze függ attól is kik és hogyan használták, karbantartották elötted) Bukóból olyat vegyél ami tetszik:) a biciklis felejtő, de nem kell túl komoly végülis nem 250km/h val fogsz száguldozni ergo nem is perecelhetsz akkorát, egy robogóhoz bőven elég egy 10ezer Ft árfekvésű. remélem segítettem

2011. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem értem a sok "hozzáértőt" Ne vegyen 4 üteműt? Miért? Mert a kétütemű pont dupla annyit forog és szinte fele annyi a futás teljesítménye, ha nem külön olajzású a kenése és elfelejt olajat önteni a benzinbe, vagy a tartályba tönkremegy az első sarkon? A másik a kínai vackok tényleg nem jók ezt alá írom én is ,de a Kymco miért nem jó? Nekem egy 125 cm3-es people van kettőt nem köhentett még, télen-nyáron. használom.A bicós sisak az bicóra való, vegyél valami neked tetszőt.
2011. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mivel nem hiszem hogy kezdő robogósként őrült teljesítményt akarsz, nyugodtan vehetsz négyüteműt. Japán, Olasz jöhet csak szóba. A kymco ugyanolyan gagyi szar mint a többi.
2011. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szevasz! Sisakból a plexis nyitottat ajánlanám, 10-15-ezer ért jókat illetve biztonságosat lehet venni.Motort, a kínait nem ajánlom, nekem Derbi Atlantisz-om van, nagyon megvagyok elégedve vele,megbízható típus.100-kg felett vagyok,de könnyedén megbirkózik velem.1965-ben kezdtem robogózni. Van egy nagy 750cm-es Yamahám is. Széles utat, hosszú gázt kívánok!
2011. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Én a 13:57 es vagyok.

Az a baj az 50-es négy ütemmel, hogy igaz keveset eszik, de sok a hibalehetőség ráadásul pont a roboga nagy előnye a fürgeség van oda. legyorsulnak az autók a lámpánál, -én pesti vagyok- komoly forgalomban élet veszélyes.

A kimco meg egy rakás szar te kedves kommentelő eleve 125ösről beszélsz mi meg ötvenröl...

2011. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Még egy dologban segítsetek nekem légyszíves! Találtam a neten egy használtat, ami nagyon tetszik nekem, de lehet nagyon nem jó. Én nem értek hozzá. Blade Laeac azt hiszem. 2006-os, 600km-el, 75.000-ért. Nagyon szép. És igazándiból én csak a városon belül használnám. Volt aki azt mondta, nekem tökéletesen megfelelne. Hozzáértők mit tanácsoltok? Felejtős vagy megnézhetem? :)
2011. febr. 6. 11:55
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát ha nem értesz hozzá, mindenképpen vigyél valakit. Érdemes megnézni majd ha ottvagytok, hogy meleg-e a kipufogó, mert sokszor előre bejáratják, hogy pöccre induljon.
2011. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!