Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt a LPG...

Miért csinálja ezt a LPG gázüzemű 2004-es Seat toledo 1.6?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy 1.6-os szívó 2. generációs seat toledot, amibe 13 éve beépítettek egy LPG gázrendszert a benzin mellé, amit a kormány alatti kapcsolóval lehet állítani. Gázüzemmel hoztam haza 250km-t, utána 3 napig gond nélkül használtam. 3 napja elutaztam vele 400km-t, amikor az autópályán voltam ilyen 140-nél átkapcsoltam a gázt, kivillant a motorhiba( check-engine) lámpa, aztán valami dugóban üresben remegett az egész autó. Utána kb. a fele ereje elment, olyan mintha az egyik henger nem működne. Utánaolvastam, elvileg gyújtáshiba, de kiolvastatni még nem vittem. Utána megálltam valahol, újraindítottam, de a lámpa még mindig égett. Utána már minden rendben volt, kivéve, hogy a gázt nem tudtam átkapcsolni, a gomb nem reagállt semmire. Ezután másnap használtam simán benzinesen aztán egyszer csak eltűnt a Check-engine. ez történt 3 napja, azóta gond nélkül megy. Kérdésem az lenne, hogy elvigyem átnézetni, vagy nyugodtan használhatom. (Gáz-üzemet azóta nem mertem használni)

márc. 11. 17:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy a Motortartó bakok megéredtek a cserére, nem tudom van-e köze ehez
márc. 11. 18:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azért átnézetném
márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Kérdésem az lenne, hogy elvigyem átnézetni, vagy nyugodtan használhatom."

Nem kell, ugyan minek kéne átnézetni? Gurul, nem?

márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván valami nem klappol a gázrendszerrel, 13 éves, gyk bármi járhatja benne a végét. Ha használni is akarod akkor nézest át.


Amúgy jótanács: Gázt nem 140-nél az autópályán kapcsoljuk át :) Hanem - amennyiben nem automata - akkor lehetőleg alapjáraton vagy kis fordulaton miután elkezdett melegedni a víz (pl. ha megmodul a hőfok mérő). Azt érthető okokból egy motor vagy motorvezérlő sem csipázza ha nagy fordulaton, nagy teljesítmény leadás közben hirtelen megváltozik az üzemanyag...

márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3/4. azért kérdezem, mert mint írtam, a check engine eltűnt, és benzines módban minden rendben működik
márc. 11. 23:06
 6/6 anonim ***** válasza:

hát akkor meg

hajtani kell, benzinnel megy, nem szervizzel

márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!