Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Purhab, karosszéria gitt,...

Purhab, karosszéria gitt, üregvédő a küszöbre?

Figyelt kérdés

Adott egy 1.0 Swift, emelési pontok 80%-osak, inkább kifele a külsején durván rozsdás és lyukas a küszöb. Arra gondoltam hogy ha 1 műszaki intervallumot kibír az autó, nekem teljesen oké, utána úgyis bontóba viszem. Ez a megoldás érdekelne, mert már nem költenék rá semmit ha lehet, napi 5km használat mellett.


Szóval az érdekelne hogy az alábbi kezelés jó lenne-e 2 évig.


Takarítás rozsdától és daraboktól --> üregvédő (viaszos) --> purhab --> csiszolás --> karosszéria gitt --> csiszolás --> festés --> alvázvédőzés. Ez kijönne 10e forintból és 2-3 óra szabadidőből. Eladni már nem adom el, ha lejár a műszaki bontóba megy a drága.



márc. 12. 21:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

#10 de ránézésre megmondja hogy nyócvan százalék. :D :D


Azt innen is megmondom hogy ha felszedi a szőnyeget meg a kátrányt, és egy kicsit beledrótoz akkor látná a taposón át már az első lengőkarszilentet :D :D :D

márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Flintstone -car!

Subidubidúúúúú, és lábhajtánnyal elindúl.😂

márc. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Szolovjov ***** válasza:
77%
Az üregvédő arra már pocsékolás. Azzal ép lemezt védünk korrózió ellen. Purhabot sem javasolnék. A meggyengült, lukacsos lemezt jobb bevonni epoxival átitatott üvegszövettel. Ez ad egy viszonylag kemény alapot, ami már jól lehet gittelni.
márc. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
13# ez mondjuk valóban jobb ötletnek tűnik. Üregvédőt nem feltétlen a korrózió miatt, hanem a víztaszító hatása miatt gondoltam telibe fújni belül, hogy ezzel is csökkentsem amennyire csak tudom a víz mennyiségét.
márc. 13. 10:01
 15/19 anonim ***** válasza:
40%
#13 igazából ennek a kocsinak BÁRMI már tökfelesleges ezen a szinten.. amig nem pucol oxidot, és épít fémből, addig annak már tökmindegy. mint múmiának a szívmasszázs..
márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A szétrohadt küszöbre üregvédőt: "a víztaszító" hatása miatt gondoltam"

Látod-látod, nem kellett volna a Xanaxra házipálinkát inni. 🤣

márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Purhab helyett futyiszes újságpapírral tömtem ki, kár erre pazarolni a habot és tettem rá hálót, kétkomponensű gittel szitbe hoztam, összecsiszoltam és a végén lekentem az egészet rücsivel. Teljesen jó lett, nem is látszik a hiba és csavarhúzóval próbálva sem. Nem azért kókányoltam így össze hanem mert még nem akarok küszöböt cserélni mert majd szépen akarom nem sietve (én csinálom) és két évig biztos hogy jó ez így.
márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17-es engedd el, ezeknek hiába magyarázod. Én 2 év után elbontom, te megcsinálod. A szemükbe te is ugyanolyan gyökér vagy mint én.
márc. 19. 21:54
 19/19 anonim ***** válasza:

Egymásra talált #17- #18.

Zsák és foltja.

Talán annyi a különbség, hogy #17 viccelt és megmosolyogtatott, #18 viszont tényleg egy gyökér. 🙄

márc. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!