Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki vásárolt már autót...

Valaki vásárolt már autót árverésen?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék a menetére,mert láttam hogy tök sok van fent,és mivel senki más nem licitál pár 10 ezer forintokért kelnek el,tehát akár már csak siman alkatrésznek is megéri megvenni,kérdés az lenne nem e tufja valaki a menetét ha licitet nyerek mennyi idő mire a nevemre írják ha mukodo kepes forgalmit torzskonyvet ilyeneket adnak-e?Mennyi idő mire ezek lezajlanak?

márc. 19. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egyáltalán tudsz-e magánszemélyként így vásárolni. Nekem van egy volt kollégám, aki ilyen árveréseken vesz motorokat, és ugyan nem mostanában beszéltem vele erről, de akkor azt mondta, hogy azért kellett vállalkozást indítania, mert csak így tudott ott licitálni. Lehet azóta változtak a dolgok.
márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na de hol? NAV/MBVK, vagy aukciósház?

Ha magyar autó, akkor alkatrésznek nem fogod tudni megvenni jó eséllyel, mert a nevedre kell kerüljön.

Egyébként a régi időkben ezek az árverések le voltak játszva előre, nem tudtál jó üzletet kötni. Manapság az online világban már lehet van azért esély.

márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2.

Merülj el az "apróbetűs részek"- ben, és akkor ráébredsz, hogy nem csak a régi időkben volt ilyen.

A mai napig az megy, hogy papírforma szerint nyilt árverés, de valójában egyáltalán nem az.

Gyakorlatilag olyanok a feltételek, hogy a mezei pórnép már a közelébe sem férhet egy ilyen aukciónak.

márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3: Továbbra is adott a kérdés: "Na de hol? NAV/MBVK, vagy aukciósház?"


#2

márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, ha el sem jutsz odáig? 😮
márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mbvk-n láttam tökre elérhető,ismerősöm negyed áron vett házat árverésen keresztul,ezert erdekelne hogy vajon autókkal is lehetne jól járni?!magánszemélyként lehet igen csak regisztralni kell a rendszerukbe egy vegrehajtónál,attol hogy a nevemre kerül ha kivonom a forgalomból miért ne adhatnám el alkatrésznek,láttam sok rosszab fajta autót 5 ezer forintért kelt el,szar állapotban vannak az tény de akkor is megérnek még 1-2 szaz ezer forintot ezért érdekelne hogyha megnyerem a licitet mennyi idő mire hozzám kerül..
márc. 22. 00:49
 7/11 A kérdező kommentje:
És azért tud 5 ezer forintér elkelni mert felbecsulik hogy mennyit ér kb tegyük fel 500 ezret,és több körös licitálás van a kikiáltási ár tehát 500 ezer forint ha nem kell senkinek,a kikiáltási 75% aztan az 50% áért majd a legvegen ha senki nem licital a kikialtasi ar 1%-áért oda adjak tehat 5 ezer forint
márc. 22. 00:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esélye hogy senkinek nem kéne bármi akármi és végül tényleg 5 ezerért keljen el.
márc. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyílván az kel el 5 ezerért ami alapbol se ér 1-2 százezernél tobbet,de nézz utána nem tufom hogy most van e de szokott lenni mbvk oldalád elektronikus árverés
márc. 22. 01:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolod másoknak nem volt még hasonló zseniális ötlete, hogy ilyen módon üzleteljen?

Valamiért mégsem működik az ilyen módon meggazdagodás.

Bontósokkal, kereskedőkkel magánszemély nehezen tud versenyezni.

márc. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!