Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit ajánlanátok egy kezdő...

Mit ajánlanátok egy kezdő autónak 500ezer alatt?

Figyelt kérdés

Főbb útvonalaim azok Budapest-Székesfehérvár, budapesten a városban, Budapest-Szerbia(Szabadka hétvégente). Mindenképp benzines autót szeretnék ami 4-5 ajtós és bele fér 4 ember és nem vészes a fent tartási költsége.

Van egy pár auto amit válogatam és kiváncsi vagyok a tapasztalatokra (ilyen sorrendben van amire én gondolok)

-Ford focus mk1 1.4, 1.6 (2.0 TALÁN de azt nemtudom mennyire biztos dolog)

-Opel astra G 1.6 (1.4 azért nem mert azt mondják nem a legjobb a pájára de ebben nem vagyok biztos)

-Citroen Xsara 1.4, 1.6

-Daewoo Lanos 1.4, 1.5, 1.6


Köszönöm a válaszokat előre!



#jogosítvány #500ezer forint-ig
márc. 22. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
G Astra
márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
focus. nyúzható, jól bírja. nekem volt 1es focus. viszont rohadni hajlamos.
márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez vicci micci. Egyrészt azért, mert az utazóautók 2 milliónál kezdődnek, másrészt megbízhatót nem kapsz 500-ért, amivel egyből el merhetsz indulni országot járni. Ennyiért max. városban rohangálós bevásárlóautót szoktak venni. Lottóötös eséllyel lehet kifogni jót, de több hónap keresgélés, átnézetgetés és hasonlók kellenek hozzá. Nagy eséllyel bele fogsz nyúlni egy szopórollerbe és elmegy majd a kedved az autóktól. Lehet nem egyetérteni ezzel, de ez a valóság. Gondolom azt sem szeretnéd, hogy a határnál lerobbanj és haza kelljen trélereztetni az autót.
márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj, jó válogatást: idén évvégéig érvényes forgalmis autók 510 ezer forint alatt benzines kivitelben, Budapesten. (a rendes hasznaltautós keresős linket nem engedte direktbe bedobni, bocs!)

márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

(hm így sem megy a link, elnézést érte)


Szóval a hasznaltauto.hu-n keresgélj ilyen feltétekkel ahogy fentebb írtam, televan értelmes találatokkal.

márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amúgy igaza van a hármasnak. Ennyiért még mindig a régi swift ami lehet jó és kevésbé szopó.


[link]


Ez péládul nem néz ki leharcoltnak, de gyanúsan olcsó.

márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Olcsó, mert idén júliusban lejár a forgalmija és kitudja meglehet-e olcsón úszni annak meghosszabbítását (extra fellépő költségek, javítások és miegymás)
márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Ne halgass olyanokra akik azt mondjak hogy 2 millio alatt nincs normalis auto. Nezz korul az orszagban hogy mennyien jarnak olyan autokkal amiket a 2000-es evek kornyeken gyartottak vagy az elott. Az osszes nem EU-s rendszamos auto 2003 vagy az elotti.

En a Ford Focust ajanlanam mert jo ar-ertek aranyu auto.

márc. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, tudom, hogy nem a km számít, hanem az állapot, de azért én semmit nem ajánlanék 500 ezer felett. Ne a km órát nézd, hanem inkább minden mást, de 500 ezer felettit nem vennék a helyedben.
márc. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem állítom, hogy nem lehet 500 ezerért autót venni használható állapotban, de nem könnyű olyat találni, pláne nem ilyen használatra.

Budapest-Székesfehérvár, Budapest-Délvidék, 4 személyel.

500 ezerért huszon éves autókat adnak, amelyeknek a többségét már szétrágta a rozsda.

Nem csak a motorikus állapotra kell koncentrálni, hanem az autó aljára is (futóművek, bekötési pontok állapota, stb), és sok autónak az a gyengéje.

Ráadásul még az is szempont, hogy ilyen igénybevétel mellett ne legyen vészes a karbantartási költsége.

Sok öreg autó van forgalomban, de kevés az olyan huszon éves járgány, amit félmillióért meg lehet vásárolni, és alkalmas a rendszerese autópályázásra.

Nem mondom, hogy kizárt, de nagyon nehéz olyat találni, nem is érdemes csak egy konkrét típusra koncentrálni, inkább arra, hogy mi az, amikor el kell engedni az autót, nem szabad megvenni, mert annyi pénzért nem fognak tökéletes állapotúakat mutogatni.

Karbantartás nélkül meg...

márc. 23. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!