Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalatok városi kis...

Tapasztalatok városi kis méregzsákokkal (3-6M 5 évnél nem idősebb)?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy városi kis méregzsákot. Budapesten közlekedek javarészt, nem akarok vácizni' vele, meg durrogni meg ilyenek, de szeretném ha dinamikusan lehetne vezetni és alacsony sebességen is szedje a lábát. Jelenleg van egy B5-ös Audim 1.8 szívó 122LE, szeretem, ez az ilyen kis piszkálós autóm amit apumtól örököltem, de kicsit nagy városba és a fogyasztása se erre a használatra van optimalizálva (8-10l körül) meg hát már 24 éves, a műanyagjai kb porladnak hiába ápolom őket ebből adódóan nem is merem nagyon bontogatni az elemeket mert a kis fülecskék már kb nem léteznek. Ezen kívül páromnak van egy 21-es Toyota CHR hibrid amivel a hétköznapokban járunk bevásárolni meg ilyenek, a 4 literes fogyasztás elég baráti. Szóval van tapasztalatom a nyájas automatás hibridekkel is :D


Lényeg a lényeg az Audi helyett majd szeretnék egy kisebb autót ami piszkálós, nem öreg és élvezetes. Nézegettem i20N-t meg Focus ST-t meg ilyeneket, de úgy érzem, hogy nem tudnám őket kihasználni a közutakon. Néztem Abarthot is, de azok valahogy nagyon drágák kb az árukért már 19-es Gulia-t veszek, ez esetben meg inkább már lemondanék a kis piszkálós élményről. Szóval ötleteket szeretnék kérni, ti milyen autót vennétek 3-6M körül ami max 5 éves, kicsi de élvezetesen erős és nem gagyi?



márc. 23. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
motort vennék ennyiből, annak értelme is lenne
márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt én is vennék, de asszony nem engedi (érthető okokból) pedig megvan a jogsi is hozzá.
márc. 23. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:
szánalmas
márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért azzal legyünk tisztában, hogy a kis fogyasztás meg a kis méregzsák általában nem illenek egy mondatba. Az általad felsorolt autók nem fogják hozni a CHR 4 literes fogyasztását, sőt, ha kicsit odalépsz, simán kikötsz a kétszámjegyű szinten:D


Szóval azért fontos lenne tudni, hogy melyik a prioritás.


Egyébként még a polo gti meg a swift sport amik így hirtelen eszembe jutottak lehetőségként.

márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
6os Golf gti kijön ebből a pénzből dsg váltóval.
márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért? Direkt nem vennék agyon elektronikázott autót. Ráadásul ennyi nem is elég egy újabb "sportosabb verdára". Én ezt venném. 2literes szívó, még csak euro4-es és marad pénzed tankolni is mert a városija 10liter :D



[link]

márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Városban 50 a limit nagyritkán 70 ,minek oda sok lóerő? Vagy te akarsz lenni a kövekező aki megöl egy gyalogost, biciklist a raccsingverdával?
márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
ja, nyílván nagyon nem mindegy, hogy 50 vagy 250 lóerővel állsz be a dugó végére
márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is érdekes, hogy az asszony nem enged motorozni. Pedig az jobban fog gyorsul ennék az árkategóriánál, mint egy autó (a teljesítmény/tömegarány miatt), ráadásul haladni lehet vele a dugóban.
márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#6 tök jó :D


#7 Nem szeretnék sok lóerős kocsit ne érts félre (ezért is írtam, hogy az általam említetteket nem tudnám kihasználni mert ahhoz pályanpozni kellene amire nincs időm), csak egy olyat ami dinamikusan vezethető kicsi és élvezetes, elég nekem a lámpától lámpáig életérzés meg az a 60-70 kmh amit ez alatt el lehet érni, meg az az érzés, hogy kicsit az ülésbe nyom ha lepadlózom. Meg néha napján egy kis szerpentinezés teli vigyorral a képemen.

márc. 23. 20:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!