Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbódízel kocsinál levegőszűr...

Turbódízel kocsinál levegőszűrőt milyen gyakran érdemes cserélni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a gyári intervallum mennyi, gondolom pont olyan hasznos mint a gyári 30ezres olajcsere-intervallum.

A valóságban mennyi az a táv ami elteltével ajánlott levegőszűrőt cserélni? Ha jól tudom a nem idejében cserélt levegőszűrő nem tesz jót a turbónak, hogy pl nem tud elegendő friss levegőt kapni. Olajat 10ezrenként cserélek, elegendő minden második olajcserénél cserélni a légszűrőt?



márc. 23. 19:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Eléggé off topic, de vannak régi dízelek, ahol elé van visszavezetve, bár tény, hogy nagyon ritka. Hátránya valóban, hogy habarabb eltömődik a szűrő, előnye viszont, hogy az olaj nagy része a szűrőházban fog lecsapódni, emiatt tisztább marad a szívósor, viszont tiszta retek lesz a légszűrőház. Peugeot motoros Ford Sierrán láttam ilyet, az utóbbi 30 évből viszont eléggé ritka.
márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!