Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbódízel kocsinál levegőszűr...

Turbódízel kocsinál levegőszűrőt milyen gyakran érdemes cserélni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a gyári intervallum mennyi, gondolom pont olyan hasznos mint a gyári 30ezres olajcsere-intervallum.

A valóságban mennyi az a táv ami elteltével ajánlott levegőszűrőt cserélni? Ha jól tudom a nem idejében cserélt levegőszűrő nem tesz jót a turbónak, hogy pl nem tud elegendő friss levegőt kapni. Olajat 10ezrenként cserélek, elegendő minden második olajcserénél cserélni a légszűrőt?



márc. 23. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
1500-2000 forintos szűrőn spórolni? 🤔 Én minden olajcserénél cserélem az összes szűrőt, az a tuti. Ez jó minőségű olajjal 15.000 forint évente.
márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Állapotfüggő. Meg kell nézni milyen ami benne van. Aztán max 30 000 az jó lehet, de pl ha gyakran jarsz ki pl alföldi tanyára grillezni, akkor tuti gyakrabban kell.
márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én minden olajcserénél cseréltetem
márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden második olajcserénél cserélem. A gyári ajánlás 60.000 km/4 év. Addig én se húznám semmiképp.
márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Hát én ahol, ahogy megyek, egy 30 ezret futott levegőszűrő is újszerűnek tűnik.

Legjobban attól koszolódik egy levegőszűrő, ha a motor lassan kukaérett.

Nagy kartergáz, rossz dízel porlasztók, stb.

márc. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 És attól hogyan? Sem a kartergáz sem a porlasztók nem érintkeznek a levegőszűrővel.
márc. 24. 07:23
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6.

Gondolom a te autódban a kartergáz a pótkerékbe van bevezetve ugye? 😁

márc. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Nem, de nem is a levegőszűrő elé. Az enyémnél a levegőszűrő csak a kinti levegőt szűri meg.
márc. 24. 08:09
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 Amúgy most végig gondolva, semmi logika nincs abban hogy a kartergáz bármely autónál a levegőszűrő elé legyen bevezetve:

1. A kartergázban alapból nincs semmilyen por vagy szennyeződés amelyet meg kellene fognia a levegőszűrőnek.

2. Az olajpára nagyon hamar eltömítené a levegőszűrőt.

márc. 24. 09:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Két dízel autóm is van jelenleg. Mindkettő olyan, mint a kérdezőé. Azaz a kartergáz bővel a légszűrő után van visszavezetve, nem előtte! Így a légszűrő csak a kinti levegővel érintkezik. Utoljára olyan autóm, ahol a légszűrő környékén volt a visszavezetés, egy 2101-es Lada volt. Dízelből még nem volt ilyenhez szerencsém.
márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!