Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » FEBI BILSTEIN márka futómű...

FEBI BILSTEIN márka futómű alkatrészekben mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés
Gömbfejeket, stab pálcákat cserélnék az autómon.. vagy érdemesebb valami jobb márkát venni ezekből az alkatrészekből? (pl. Lemförder, TRW, Meyle)
márc. 24. 15:45
 1/3 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Lemförder az abszolút legjobb.


Mivel a TRW a Lemförder tulajdonában van ezért szándékosan alacsonyabbra van pozícionálva. Ettől függetlenül jó minőségű.


Az én személyes sorrendem a következő:

Lemförder->TRW->Febi->Meyle

De akkor lehet erre választ adni ha összehasonlítod a konkrét cikkszámú alkatrészt. Stabszilentből például felesleges a legdrágábbat venni, akár RIDEX is megteszi :D

márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na azért én vitába szállnék az elsővel!


A Lemfölder valóban a legjobb, de csakis a német gyártás. Mert a cég már távol-keleti országokba is kiszervezte a gyártását, és onnan konkrétan hulladék minőség jön be. Tehát csak németországi terméket szabad rendelni tőlük.


A TRW valóban jó volt, de nemrég vettem lengéscsillapítót az autómba. Botrányos minőség volt. Igénytelen hegesztés, vékony szár. Utánaolvastam ezek után és rengeteg embertől láttam hasonló tapasztalatot. Sajnos a TRW nagyon leadta minőségben az utóbbi években. Ezek után Bilstein lengéscsillapítót rendeltem, az már rendben volt. Még csak három hónap telt el a csere óta, szóval nem tudok nyilatkozni a tartósságáról. E39 BMW-m van egyébként, de sok típusnál hallottam ugyanezt.


A Meyle is teljesen rendben van, de csak a Meyle HD jelölésű termékek. A sima Meyle alacsonyabb minőséget takar. Pl. az én autómhoz a gyári és a Lemfölder után a Meyle HD gyártja a harmadik legjobb lengőkarokat, én azt tettem bele. 4-5 évig jók lesznek ránézésre.


Stab. pálcák viszont Lemfölder lettek. Meg a bölcső szilentek is.


Szóval: TRW-t én hanyagolom. Febi Bilstein csak lengéscsillapítóban, de amúgy sem gyártanak minden futóműalkatrészt. Magát a futóművet össze lehet rakni Lemfölderből és Meyle HD-ból.


Amit én még vettem bele, az Sachs. Toronycsapágyak (szilenttel együtt) és rúgótányérok. Jó minőségnek tűnt ránézésre. Rugóból gyárit vettem, most nem emlékszem a gyártóra. De a gyári és az utángyártott minőség sosem lesz ugyanaz, még ha egy cégnél csináljak, akkor sem..

márc. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szia második!


Igen egyébként a német Lemförder tényleg elég gurmé cucc, de nekem a keleti gyártással se volt problémám.


Febiből viszont én lengéscsillapítót nem vennék. Abból sweet spot a Sachs, elmegy a Kayaba és a legjobb a Bilstein.


Egyébként az, hogy a gyári vagy az utángyártott alkatrész hogyan viszonyul egymáshoz minőségben nagyon márka függő.


Nekem egy 206-os pözsóm van és például a gyári Febi axiálcsuklójánál egyértelműen jobb minőségű az utángyártott, akár maláj Lemförder.

márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!