Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon sok sofőrnek...

Magyarországon sok sofőrnek miért ennyire mumus a parkolás, esetleg a tolatás is?

Figyelt kérdés

A hátrafelé párhuzamos parkolás meg pláne tabu, ha van egy olyan parkolóhely ahová így kellene beállni inkább betúrják a kocsi orrát a fara pedig az úton marad.

Tegnap láttam egy sztorit: benzinkúton éppen tankolt valaki viszont épp meghozták az árut a benzinkútra egy kisteherautóval ami leparkolt a bejárat mellé pont úgy hogy aki tankolt előre felé nem fért volna már ki hanem csak ha visszatolat a kútoszlop mögé és megkerüli. Csávó beül az autóba és ki ordít a teherautósnak hogy mégis hogyan álljon innen ki. Az meg vissza ordított hogy miért nincs hátramenet a kocsiban? Mögötte amúgy nem volt senki csak a nagy placc, bőven ki tudott volna tolatni. De többször találkoztam már hasonló esettel, ha tolatni kell kétségbe van esve némelyik sofőr.

Sok sofőrnek miért okoz ekkora gondot egy parkolási manőver vagy egy szimpla tolatás is? Kresz vizsgán, tanfolyamon hogy mentek így át ezek a sofőrök?



márc. 27. 07:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem magyar jellegzetesség.

Aki keveset vezet és azt is vidéken, annak ritkán kell tolatnia, így nem is tanulja meg.

márc. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Hát nézd, én elmegyek melóba, arra kell az autó. Mivel keveset vezetek, nem is mondom magamról, hogy tudok. Gondolom más is így van ezzel, aki kis forgalmú, megszokott helyen vezet, kevesebb a gyakorlat. Akinek 10+ éve van jogsija, azért azzal már jár a rutin vagy aki nagyobb városban vezet. Szerintem, aki ismeri a saját képességeit, inkább álljon be úgy a parkolóba, ahogy tud, én pl. csak merőlegesen hátrafelé. Ha nincs olyan hely, akkor keresek.
márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 hypno ***** válasza:
80%

Számtalan oka lehet.


Volt egy lányismerősöm, aki a régi 1200-es Ladát képtelen volt hátramenetbe rakni, mert erős volt rugó és nem tudta benyomni a váltókart.


Az autók egyre nagyobbak. Hosszabbak és szélesebbek és gyakran olyan formatervük van, hogy ha megfeszülsz sem látod mettől meddig érnek.


Aztán persze vannak olyan antitálentumok is akik képtelenek megtanulni a dolgot.

márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás hiánya egyértelműen. Sok a hétvégi sofőr és a szomszédba is autóval megyek stílusú ember.
márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azért, mert hátrafelé rossz a kilátás és hátramenetben másképp kell kormányozni.

Ciki is, ha valaki bénázik, emiatt, aki nem tud, az próbálja is kerülni a tolatást, ahogy csak lehet, inkább elvárja, hogy más oldja meg helyette a helyzetet. Lásd a példádban az emberkét.

márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan nincsenek hozzászokva. Illetve már nehéz tanulni is, nem használják az oktatók a rutinpályát, rögtön forgalomba kell mindent csinálni, parkolóban autók között parkolni. Azért ez stresszesebb, mint bóják és akadályok között elzárt területen.

Én még azt vettem észre, hogy az autók egyre nagyobbak. Nekem már a 3. autóm van ugyanabból a típusból, és mindig picit nagyobb. Viszont a parkolóhelyen ugyanakkorák! Azok nem nőnek!

A többi közlekedő is egyre hülyébb. Pl. gyalogosok rendszeresen a tolató, parkoló autó mögött szeretnek elmenni. Véletlenül sem a többi álló autó mögött :)

márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Szerintem az általad leírt történetben nem volt gondja az illetőnek a tolatással, hanem csak szimplán bunkóságnak tartotta, hogy a másik úgy állt be, hogy elzárta az utat. Ami tényleg bunkóság, mert ha már beáll egy másik autós mögé, akkor hova tolat?
márc. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy tökéletesen, de betudok parkolni orral és seggel is. Viszont sokszor direkt távolabb állok és nem is azért ne kelljen centizni, amikor parkolok, hanem mert olyan sok gyökér van aki rááll a másikra....
márc. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Aki nem jár belvárosi szűk helyekre az akár hónapokat megúszhat úgy hogy sose kell hátrafele szük helyre bemenni. Beáll az utcába a házához, aztán elmegy a melóba ott is beáll valami széles helyre ahonnan orral is el tud indulni és ennyi. Nincs gyakorlat, és ezért ha teheti kerüli ennek az erőltetését, ugyse megy alapon. Dehát ezért vannak az önbeparkoló rendszerek már.
márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
#4 na de a szomszédba is autóval megyek típusú ember elméletileg akkor sokat vezet, nem?
márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!