Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e91 es autóban szelepszár...

Bmw e91 es autóban szelepszár szimeringet cserélni motor bontás nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok lenne egy bmw e91 2006 os 2000 ezres benzines 4 hengeres autóm amiben szelepszar szimeringet kéne cseréltessek ismertek olyan embert aki komarom esztergom megyében vagy ahhoz közel pl pest megyében vállal ilyet rengeteg szervizt fel hívtam de mindenki a motort bontaná meg de volt egy szerviz aki azt mondta ha valakinek van hozzá szerszáma akkor ki vitelezhető a hiba meg van biztos hogy ez a baja csak kéne valaki aki meg csinálja telefonszámokat vagy elérhetőségeket várok köszönöm.

márc. 29. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell hozzá szerszám, csak darab madzag. Azért nem vállalnak el ilyet, mert a kutyát nem érdekli, hogy szerinted "biztos hogy ez a baja". Egy szervizt törvény kötelez a garanciára. Nem fog senki a te szavad alapján elvégzett munka után garanciát vállalni.
márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az én találtam ki el vitem egy szervizbe át nézetni és ott mondták hogy ez a baj de ők csak meg bontással tudnák meg oldani esetleg te tudnák segitni?
márc. 29. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Értem, hogy nem te találtad ki, de egy másik szerviz esetében tök mindegy, hogy ki mondja. Egy szerviz csak saját maga után tud felelősséget (garanciát) vállalni. Senki sem fog egy komolyabb műveletet elvégezni mások szava alapján, legyen ez akár a te szavad, vagy egy másik szervizé. Hiszen emberek tévedhetnek, más tévedése miatt meg senki sem akar szopni.


Nem tudok, nem vagyok környékbeli. Meg én sem vagyok ennyire mazochista, hogy ilyet vállaljak.

márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Koma, ha már a szelepszár szimering gatya, ott már régen minden rossz a motorban.

Most épp egy Renault motor van atomjaira szedve a garázsban, teljesen jól ellátják a feladatukat a szimeringek, ellenben jópár dugattyúgyűrű már elkopott, gyűrűzni kell. 340e km van benne, 1.2-es motor.

márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
...ja, kihagytam, még a gyári szimeringek vannak rajta.
márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
BMW-ben bármit cserélni gazdasági totálkár. :D Vegyél új bmw-t, jobban jársz. :D
márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4

Bmw-ben 8 évig szelepszár szimeringes volt, hidegen indításkor kicsit füstölt néha, soha semmi baja nem volt, rengeteg km-t belehajtottam pedig.

8év után ki lettek cserélve a szimeringek, és ugyanolyan minden csak nem füstöl.

Úgyhogy, a motor emiatt nem kuka csak mert szelepszár szimeringes.

márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:

Ilyet szervizek nem vállalnak. Nekik ez nem szabvány eljárás. Emellett az a hozzáállásuk, hogy ha tönkremnentek a szelepszárszimmeringek, akkor a szelepszárvezetők is kopottak és a szelepszár mozgása tönkre fogja tenni az új szimmeringeket is.

De a tulaj szempontjából nem teljesen értelmetlen a szimmeringcsere, ha a jelek ilyen hibára utalnak. Mert ez annyival egyszerűbb és olcsóbb, mint egy hengerfejfelújítás, hogy akkor is megéri, ha nem múlik el a hiba és mégis nagyjavítás megoldás.

De szelepszárszimmeringcserére szerintem csak kisműhelyes, régimódi szakik vállalkoznak. BMW-s fórumon vagy facebook csoportban kellene érdeklődnöd.

márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7 es válaszoló igen csak nekem az a baj hogy néha füstől de akkor nagyon meg pl lampanal ki indulok 1 esbe akkoris meg tolatásnál is nagyon
márc. 30. 06:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű már kicsit kopott a motorod, sőt lehet, hogy már régóta kopott volt a motorod csak lehet a katalizátorod adta meg magát most, aztán most azért látod, hogy füstöl.
márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!