Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ez az érzet a...

Miért van ez az érzet a Suzuki Swiftben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van a családban két 1.3-as Suzuki Swift. Az egyik 2001-es csapotthátú, a másik 2003-as lépcsőshátú (sedan). Mindkettőt vezettem már, viszont annak ellenére, hogy ugyanolyan a motor, ugyanolyan a felszereltség nagyon más érzet volt vezetni a két kocsit. 110-120-as tempónál a csapotthátúban nagyon féltem, pedig soha életemben nem féltem még egy kocsiban sem. Nagyon instabilnak, nagyon bizonytalannak éreztem. Amíg a lépcsőshátúnál (sedan) egyáltalán nem volt ilyen érzésem, teljesen komfortosan tudta tartani a 110-120-as tempót, abszolút biztonságban éreztem magam. Egyébként mindkettő GL felszereltség, ABS, légzsák, szervokormány egyikben sincs és ugyanannyira karbantartott mindkét autó, rohadni egyik sem rohad.

ápr. 1. 23:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Futás is hasonló? Esetleg gyengébb állapotú lengéscsillapító jut eszembe, vagy futómű állítási szükséglet
ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
+triviális, de guminyomás
ápr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2000-es évjáratú ezresem volt az első autóm. Könnyű kasztni, rövid tengelytáv, puhára hangolt futómű és nem túl jó aerodinamika jellemezte. Dőlt azt még kisebb sebességnél is, de nem is száguldásra lettek tervezve azt tegyük hozzá.
ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehet aerodinamika. De csak akkor mondanám biztosan, hogy azért, ha azt mondanád, hogy ugyanaz az ember a fenntartója mindkettő autónak, és ugyanolyan gyakran hordja ugyanahhoz a szerelőhöz. Nagyon sok változó lehet a történetben.
ápr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Logikusan csak a jobb aerodinamika lehet a különbség. Esetleg nagyobb oldalszél volt, amikor vezetted.


De szerintem egyszerűen rosszabb állapotban volt a csapotthátú.

Ha nagyobb a kormány holtjáték, kicsit jobban imbolyog a futómű az nagyon lerontja a biztonságérzetet.

ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Lehet egy rendes karbantartás kellene neki.

HA szorulnak kicsit a gömbcsuklók máris úgy érzi az ember hogy életveszélyes.

ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
az egyik jobban szét van rohadva, mint a másik
ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7/7

Jajj már vártam ezt az okoskodó primitív hozzászólást…

Át lettek nézetve szervizben, egyik sem rohad, mindegyik le lett alvázvédőzve.

Rohadtul unalmas már, hogy néhány ember fejében az él, hogyha van egy Suzuki Swifted korából adódóan már egyértelmű, hogy szét van rohadva.

ápr. 2. 09:10
 9/16 A kérdező kommentje:

A többieknek pedig nagyon köszönöm a segítséget. Leginkább a futást éreztem másmilyennek, illetve a csapotthátúban nagyon nagynak éreztem a szélzajt is.


A fenntartója nem ugyanaz a két autónak, illetve szerelőhöz is máshová hordják. Csak a családon belül van a két autó, vagyis rokonok a tulajok.

ápr. 2. 09:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Jaja, total instabil meg 100 fölött halálfélelem, de nyílván patika állapotú.
ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!