Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ez az érzet a...

Miért van ez az érzet a Suzuki Swiftben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van a családban két 1.3-as Suzuki Swift. Az egyik 2001-es csapotthátú, a másik 2003-as lépcsőshátú (sedan). Mindkettőt vezettem már, viszont annak ellenére, hogy ugyanolyan a motor, ugyanolyan a felszereltség nagyon más érzet volt vezetni a két kocsit. 110-120-as tempónál a csapotthátúban nagyon féltem, pedig soha életemben nem féltem még egy kocsiban sem. Nagyon instabilnak, nagyon bizonytalannak éreztem. Amíg a lépcsőshátúnál (sedan) egyáltalán nem volt ilyen érzésem, teljesen komfortosan tudta tartani a 110-120-as tempót, abszolút biztonságban éreztem magam. Egyébként mindkettő GL felszereltség, ABS, légzsák, szervokormány egyikben sincs és ugyanannyira karbantartott mindkét autó, rohadni egyik sem rohad.

ápr. 1. 23:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egy autó lehet patika állapotú, jó futómű stb, ha gyárilag nem jó a hangszigetelés nem jó és az aerodinamika(valamint puhára hangolt a futómű). Akkor is nagy lesz a szélzaj és nagyobb sebességnél instabil lesz. Bár ehhez nem kell agysebésznek lennie. Valamint ehhez semmi köze a rohadásnak, amíg a futómű a helyén van és ellátja a feladatát.
ápr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szolovjov ***** válasza:
100%
Szerintem is lengéscsillapító baja lehet az instabilnak. Sokszor az sem elég ha beméreted. Nekem a Fabiára állították hogy jó a csillapítója. Közben meg ha kicsit dobott rajta egy úthiba, úgy kellett összeszedni a gépet. Kicseréltem a hátsó gátlókat és lám megjavult.
ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#9 kalaptartó benne van a csapott hátú kocsiban? A hátsó futómű a csomagtartóhoz esik, ami ugye egy utastértől elzárt üreg a szedán esetén, jóval kevesebb zaj tud bejutni.
ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nincs benne kalaptartó.
ápr. 2. 10:45
 15/16 Farkas999 ***** válasza:
Én is arra gondolok, amit az 1-es írt. Az instabilitás egyértelműen a lengéscsillapító rossz állapotára utal.
ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14 valószínű emiatt is hallottad jobban hátulról a zajokat
ápr. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!