Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell kötelező autóbiztosí...

Hogy kell kötelező autóbiztosítót váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Évfordulós kötelező autóbiztosítást szeretnék csinálni. Hogy kell? Az előző szerződésemet fel kell bontani vagy ha kötök egy újat, a régi automatikan fel lesz bontva? Még sosem csináltam ilyet.

Illetve a bruttó újkori értékét honnan tudom meg a kocsimnak? Egy 2000-es, 68 LE-s, 1.0-s Toyota Yarisról beszélünk. Nem tudom mi a bruttó újkori értéke.



ápr. 3. 08:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Van egy évfordulód. Az a naptári nap, amikor először kötötted. Az előtt egy hónappal (asszem 31 naptári nap, de lehet, hogy csak 30) már be van biztosítva, hogy kötelező újrakötnöd. Előtte 2 hónappal (ebben szinte teljesen biztos vagyok, hogy 60 naptári napot jelent) van lehetőséged megnézni a lehetséges opciókat. Tehát amikor lejárna a biztosításod, előtte 60 nappal küldenek egy értesítőt, hogy figyu, ez a bonus-malus kategóriád, mi ennyiért kötnénk neked újra. Te meg ezzel a leendő bonus-malus kategóriával és minden adatoddal csekkolhatsz más biztosítókat. Ha találsz jobb ajánlatot, mint az értesítőben kapott, akkor a lejárat előtt 30 napig (tehát 60 nappal lejárat előtt kapsz ajánlatot, 30 napod van váltani, még 30 napig érvényes a meglévő) köthetsz újat, ami a lejárat napjától lesz érvényes.


Summa summarum évforduló előtt két hónappal kezdhetsz utánanézni, mi legyen, évforduló előtt 1 hónappal már lecsúsztál a lehetőségről.

ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az tökéletes, még időben vagyok. Ma küldték igazából ki az új ajánlatot és kicsit meglepődtem mennyire drága ahhoz képest hogy balesetmentes volt az évem.. szóval emiatt szeretnèk újat kötni. Felmegyek mondjuk Netriskre, kiválasztom a nekem tetsző ajánlatot, megkötöm és ennyi? Vagy az előzőt le kell mondanom?
ápr. 3. 08:40
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Megnézed netrisken, melyik a legjobb. Megkötöd, ha van jobb. Ha nincs jobb a kapottnál, nem csinálsz semmit. :)
ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
De sokszor amúgy az is megéri, ha lemondod a meglévőt, és ugyanott kötsz újat, nem csak hosszabbítod. De ezt már tényleg neked kell megnézned. Én tavaly kiakadtam, hogy bónuszban feljebb léptem, mégis drágult, aztán kiderült, hogy csak az inflációval drágult, és mindenhol drágább lenne, meg ha új belépő lennék, akkor is drágább lenne. De ez lehet csak én vagyok.
ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 hypno ***** válasza:
100%

#2


Ha a Netrisken megnézed az aktuális ajánlatokat könnyen előfordulhat hogy a jelenlegi biztosítód új kötésre vonatkozó ajánlata sokkal jobb mint az indexált díj.


Meg ott elegendő elfogadni az alkuszi ajánlatot és mindent megcsinálnak helyetted.

ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Meg is kötöttem az új biztosításomat Netrisken, nagyon profik, azt hittem nekem kell intéznem az előző biztosítás lemondását de ők intéznek mindent. Azt esetleg tudjátok mennyi idő kb mire be tudom fizetni az új biztosításomat? Arról még nem kaptam infót azt mikor rendezhetem.
ápr. 3. 10:30
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Majd megkapod. Emlékszem én annó amikor vettem az autót, egyből kötöttem, kaptam 1 óra múlva a pdf kötvényt, de vagy két héttel később fizettem. Tudom, izgulsz meg ilyenek, de ne aggódj. :) Jön majd. Nem hagyják, hogy ne fizess. :D
ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz, elfelejteni biztos nem fogják :D
ápr. 3. 10:39
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem, de ha mégis, akkor annak is csak örülni kell. De nem fogják sajnos. :D
ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyébként én ha előző évben vettem a kocsimat, akkor eddig A0 kategóriában voltam és most lépek át a B1 kategóriába?
ápr. 3. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!