Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A huszonévesek között státuszs...

A huszonévesek között státuszszimbólum az 1.9 TDI?

Figyelt kérdés

Mintha valami olyasmi divat lenne, mint az Iphone, a Nike, vagy a tetkó. Nálunk a suhancok elég nagy része ilyennel jár, és szinte minden nap egy boyracer

megy egy ilyen füstokádó A3/Ibiza/Leon/Golf4-essel (érdekes módon Passat nem) előttem a városban valahol mikor munkába megyek vagy onnan jövök. Mire átkapcsolom belső keringetésre az autót, már késő, mert bejött a hányingerkeltő füst az utastérbe. Már előre tudom, hogy ha a pirosnál megvillan a sorban előttem egy felmatricázott, sötétített, ültetett Golf IV, vagy az első szériás A3 hátsó lámpája, akkor ablak felhúz, mert itt bizony racse lesz. És egyébként nálunk ezekre tapadnak a csajok, mert ú, versenyautót épít, egy jó állapotú, újabb autó már uncsi. Egy másik hasonló kérdésben már megkaptam, hogy ne foglalkozzak más életével, nos mikor kilómétereken át néha szívom be a rákkeltő kormot, meg megfájdul a járókelők feje tőle, akkor ki is foglalkozik kinek az életével?



#menő #füst #golf #Audi A3 #Egykilenc tédéí
ápr. 3. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Inkább csak a suhancok körében.
ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Tudod, mi volt az én időmben, 17 éves koromban a státuszszimbólum? Vagy az, hogy kocsival jöttél, hazavihetsz. Vagy az, hogy neked itt adnak piát.

Huszonévesen meg tudod mi? Semmi. Amit te csináltál, 100 méteres körzetedben más huszonéves háromszor csinálta. Tudod, mi volt a vonzó? Az, hogy eredeti voltál. Hogy mutattál olyat, amit más még nem, vagy nem úgy. Ennyi a recept. Legyél önmagad. Ja, meg ha csajozni akarsz, nem árt, ha nem vagy b*zi. Ha pasizni akarsz, akkor viszont lehetsz b*zi. Te tudod. Csak legyél normális. Azt mindenki szereti, ha valaki kedves, normális.

ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van a fiatalok között az autób*zi réteg, amelyik felbontható kategóriákra.


1) Nincs sok pénze a szülőknek

Ilyenkor jön a lerúgott régi BMW, meg a dízel VW termékek zömében. Miért? BMW azért mert BMW, és sportos hangulatú autók amikor egyben vannak (sajnos az ilyen körökben nem szoktak egyben lenni, de azért a fílinget triplán éli akinek van). Az egykilenctádé meg azért, mert kis pénzből lehet egész jó nyomatékot kihozni belőle, aztán akkor nagyonmegybáttya azon az 1000 fordulatszámos tartományban amikor maxon megy a turbó. A füst legtöbbször nem cél, csak mellékhatás.


2) Van pénze a szülőknek és adnak is a gyereknek

Ilyenkor kerül be a gyerek alá a 300-400 + lóerős autó, miközben vezetési tapasztalat még nincs, csak bátorság, de abból sok. Ebből lesznek az olyan szalagcímes esetek, mint tavaly az Árpád hídi eset, meg korábban még sok másik.


Egyik se jobb mint a másik, mindkettő valamit kompenzál valahol mélyen az autóval, valaki szeretne lenni azáltal hogy milyen autója van, és ezt nem is titkolja, nem is szégyelli, neki az autó az élete.

Nyilván van értelmes autókedvelő fiatal is, nagyon sok, csak őket nem látod mert normálisan viselkednek nem annyira feltűnő autókban ülve.

ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Jól írja a 3as.
ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Mit vegyenek, Teslát?

Egyébként ez a kérdés mintha 2017ből került volna ide, kb akkor volt releváns. Már gőzerővel kopnak ki az 1.9 TDI-k, a mostani 18 évesek hallani sem akarnak jogsiról.

ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem akarnak jogsit csinálni a fiatalok?
ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már hogyne akarnának hallani jogsiról? 17 éves vagyok és mar az osztalyombol 5-10en csináljuk legalább. Egyik embernek már forgalmi vizsga időpont van én 20 óránál járok
ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dehogy nem akarnak. Főleg vidéken. Velem is azért csináltatták meg, hogy legyen. Aztán én voltam a személyi sofőr, amíg öcsém nem csinálta meg. Ha anyám boltba akart menni, én vittem. Ha nagyanyám temetőbe, én vittem. Ha a család elment 400 km-re rokont látogatni, én vezettem. Közben apám meg oktatott az anyósülésről. Volt is közben pillanat, amikor megmondtam, hogy én aztán 10 év után meg nem újítom ezt a szart. Természetesen megújítottam, most már tudok is valamennyire önállóan közlekedni, meg apám vezetésében is hibákat találni. :D

De amúgy de, amelyik gyereknek/családnak van lehetősége, ott a 17 éves gyerek igazán akar jogsit csinálni. Emlékszem, gimniben én voltam pár hónapig a császár, mert aki nálam hamarabb kezdte a tanfolyamot, annál is hamarabb vizsgáztam, nekik hamarabb volt rutinvizsgájuk, de már a 2012-es hosszabb forgalmi vizsgára csúsztak át. Én meg már karácsonykor jogsis voltam. Sakkozni jártunk a koktélbárba, ahol amúgy sem szolgáltak volna ki minket, király voltam, hogy apám odaadta a '96-os Toyota Corollát, és mindenkit hazadobtam.

ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tény hogy Budapesten sok fiatal nem akar jogsit.

Mi a francért akarna? Hacsak nem utazik rendszeresen vidékre, Budapesten és főleg Budapest belsőbb kerületeiben az autó inkább teher mint luxus. Folyton dugó van, parkoló nincs, ha van akkor fizetős, az autó biztos hogy oda lesz verve hamar a tömegben.


Nekem is van sok huszon- lassan harminc éves haverom akiknek nincs jogsija, és mivel városi emberek, nincs meg a motivációjuk sem hogy legyen. Mert ha éppen ritkán kell autó, akkor van barát akinek van és elviszi őket, vagy egyszerűen csak nem undorodik a tömegközlekedéstől és felszáll a vonatra.

ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#5 csak éppen gőzerővel ömlenek be nyugatról. Ott már tényleg kopnak ki, aztán 1000-1500 euróért hozzávágják a balkáni és kelet-európai nepperhez. Szerintem ezek az új 7 karakteres rendszámok 90 százaléka a behozott Tdi-kre, mk2-es kombi focus tdci-re és zafira/meriva 1.7 cdti-re kerül mostanában, mifelénk ezek a "slágerek"
ápr. 11. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!