Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo MK3 milyen vezérmű...

Ford Mondeo MK3 milyen vezérműlánc készlet?

Figyelt kérdés

Cserét igényel a vezérműláncom, a szerelőm 140ért látott olyat az Unixnál ami középkategória, de sajnos most nincs 200ezrem összesen munkadíjjal együtt. Neten körbenéztem (centralcar.hu, alkatreszek.hu) és ott mérföldekkel olcsóbbak a lánckészletek. A Kovács Alkatrésznél a legdrágább is 86ezer. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen láncot érdemes bele vennem, van esetleg olyan ami viszonylag olcsóbb? Ez a 86ezres árkategória még pont beleférne.

Linkelem a két láncot amit eddig néztem:


[link]


[link]


A szerelőm az Unixnál egy HEPU típusú láncot nézett, az a centralcar.hu oldalon 60ezer forintból meglenne (Unixnál 140…) csak nemtudom megbízható-e az az oldal.


Véleményetek szerint milyen láncot vegyek az autóba? Vagy maradjak a szerelő 140ezres ajánlata mellett?


Autó pontos típusa: Ford Mondeo MK3 2003 1.8 benzin B4Y CGBA motorkóddal



ápr. 7. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valamirevaló szerelő ilyen nevenincs oldalakról nem rendel. Az Unix drága, igen. De nem a semmit fizeted, azért az extra pénzért biztonságot kapsz. A megbízható forrás biztonsága (biztos nem valami kínai másolatot kapsz), a garancia biztonsága (ha valami nem jó az alkatrésszel, azonnal kicserélik ingyen kérdés nélkül), stb.


Rendelhetsz ilyen oldalakról láncot, de két dologgal tisztában kell lenned előtte:


1) Ha ilyen helyről rendelsz valamit, akkor van rá esély, hogy a szerelő elzavar és nem fogja azt beépíteni, mert a szerelő felelősséggel tartozik a munka után, de a felelősségét meg nem bízhatja a kétes eredetű alkatrészre, amit te vettél.


2) Ha nem jó az alkatrész, amit veszel, akkor egy ilyen oldalnál napokig tart a csere, már ha egyáltalán kicserélik, mert ez sem biztos, lehet lekoptatnak valami kamu indokkal.

ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen én is féltem ezektől az oldalaktól, a centralcar.hu-ról láttam rossz véleményeket is, azt nem is erőltetem. Viszont a Kovács Alkatrészről eddig csak jókat láttam.


Soha nem rendeltem én se, mindig Unix vagy Bárdi volt a megoldás. Csak most sajnos annyi pénzem nem lenne rá, viszont az autót valahogy meg kell csináltatnom. Ezért gondoltam erre az opcióra, hátha valaki szokott még így tenni mint ahogy én szeretnék és tudja, hogy megbízható, meg jó láncok kaphatóak az oldalon.

ápr. 7. 15:43
 3/14 A kérdező kommentje:

A szerelőm ezt a láncot nézte 140ért, a fekmester.hu oldalon 74ezer, ahogy utána néztem ez is megbízható oldal.

[link]

ápr. 7. 15:51
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem a garancia miatt akar a szerelőd Unix vagy Bárdi-ról alkatrészt rendelni és beépíteni, hanem mert nekik ott jelentős kedvezményük van, és azt a 140 ezres készletet ő 70 körül kapja meg, és persze a különbözetet te nem fogod megkapni, plusz még munkadíjat is felszámol rá. Pont ezért hajtanak el a szerelők ha te viszed az alkatrészt, ilyen-olyan kamu dmával. Jelen esetben mondjuk pl ha 40 ezret kérne munkadíjat, így meg 130-at tesz zsebre, vagyis több mint 3x annyit.
ápr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát először is beszéld meg a szerelőddel, hogy ő vállalja-e azt, hogy a te általad vett készletet szereli be. Ha igen, akkor esetleg Kovácsra még azt tudom mondani, hogy talán a megbízhatóbbak között van, ott próbálkozz. A Fai készlet, amit linkeltél fentebb, azt javaslom. Amúgy az a Fai készlet az Unixban 20 ezerrel olcsóbb, mint a Hepu, ráadásul sokkal jobb márka is. Ezt azért csak megkérdezném a szerelőtől, hogy mi a fenéért ajánlott 140 ezerért Hepu márkát, mikor van 120 ezerért Fai is. A Fai láncok az egyik legjobbak, jópár autógyártónál ők a gyári beszállítók is. Eközben a Hepu fő profilja a hűtőrendszer, ők abban jók, szóval vezérlés téren nem éppen a legmegbízhatóbbak.
ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#4 "Nem a garancia miatt akar a szerelőd Unix vagy Bárdi-ról alkatrészt rendelni és beépíteni"


Nem mondtam, hogy a szerelő önmaga miatt akar onnan rendelni, hanem azt, hogy az ügyfélnek legalább annyira megéri az Unix, mint a szerelőnek. A szerelőnek más miatt, de az nem az ügyfélre tartozik. Az ügyfél magával törődjön. Számára azok az előnyök relevánsak, amiket soroltam.

ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A szerelőm azt mondta, hogy beszereli ha rendelek.


#5 Akkor az 56ezres Fai készlet jobban megéri mint a másik 86ezres? Mert akkor így viszonylag elég olcsón megúsznám.

ápr. 7. 16:46
 8/14 A kérdező kommentje:
A Kovács Alkatrésznél is elég sok fajta Fai vezérműlánc van. De ott a legdrágább is jobban megéri mint a szerelőm ajánlata. Ti melyik lánckészletet ajánlanátok az autómhoz ami strapabíró és megbízható?
ápr. 7. 16:49
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 Azok valószínűleg ugyanazok, csak a Kovácsautó is több helyről rendelik be ugyanazt, ezért van más ár, és betűjelölés a végén. Szóval nyugodtan megveheted azt ami a legolcsóbb.
ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 krwkco ***** válasza:
Érdemes a Cromax-nál is megnézni. Ott kategorizálva vannak a gyártók. Kiválaszthatsz egy szimpatikusat és rákereshetsz, hogy máshol találsz-e olyat sokkal olcsóbban.
ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!