Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo MK3 milyen vezérmű...

Ford Mondeo MK3 milyen vezérműlánc készlet?

Figyelt kérdés

Cserét igényel a vezérműláncom, a szerelőm 140ért látott olyat az Unixnál ami középkategória, de sajnos most nincs 200ezrem összesen munkadíjjal együtt. Neten körbenéztem (centralcar.hu, alkatreszek.hu) és ott mérföldekkel olcsóbbak a lánckészletek. A Kovács Alkatrésznél a legdrágább is 86ezer. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen láncot érdemes bele vennem, van esetleg olyan ami viszonylag olcsóbb? Ez a 86ezres árkategória még pont beleférne.

Linkelem a két láncot amit eddig néztem:


[link]


[link]


A szerelőm az Unixnál egy HEPU típusú láncot nézett, az a centralcar.hu oldalon 60ezer forintból meglenne (Unixnál 140…) csak nemtudom megbízható-e az az oldal.


Véleményetek szerint milyen láncot vegyek az autóba? Vagy maradjak a szerelő 140ezres ajánlata mellett?


Autó pontos típusa: Ford Mondeo MK3 2003 1.8 benzin B4Y CGBA motorkóddal



ápr. 7. 15:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Cromaxnál látom ez a Fai lánc még olcsóbb. És szerintetek ez a fajta lánc eléggé megbízható, és strapabíró, megéri megvennem vagy inkább nézzek drágább kategóriában? Milyen láncot ajánlotok? Első láncos autóm, így sajnos nemtudok róla sok mindent milyen éri meg.
ápr. 7. 17:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Zsu-nál vagy kauffernél is tudsz rendelni.

Szerelője válogatja, hogy ki mennyi kedvezményt ad neked.

A régi szerelőm teli áron adta. Tehát például a kauffernél 70 ezres vezérlést 130 körül számolta fel. Oda mindig vittem alkatrészt sose volt baj, munkadíjra nem kért többet.


Akihez most járok márkaszerviz az meg viszonylag korrekt, mert a kauffer árra számol kb 5-8%-ot. Persze Unixtól veszik ők is csak kedvezménnyel. De nem érzi az ember lehúzásnak.

Amelyik szerelő neked teli áron adja úgy, hogy te kb féláron megtudod venni a kauffernél az menjen a francba.

ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A Fai eléggé a legalja. Ott van olyan, hogy a lánc általában jó, a vezetők szoktak méret pontatlanok lenni. Akkor jön a faragás, vagy ha a régi "még jó" akkor vissza megy az, az új meg a kukába. HEPU/INA hasonlít a gyárira (sokszor az van benne)

#Lehúzás:

Igen a szerelő/szervíz megtartja a kedvezmény nagy részét (vagy az egészet).

Csakhogy, ha te viszed akkor jön a lesz@rás, nincs új tömités, "jóvanaz", nincs szimering "majd folyik". Egyszerűen eltűnik a motiváció az igényességre. Olyan problémára, amire pénzért figyelt volna (vagy bele férne) egyszerűen átsiklik az ember.

Volt, hogy 10.000Ft-nyi kedvezményről mondtam le, és kérdés nélkül kicseréltem egy kopott ékszíjat és egy vezető görgőt. Az "ügyfélnek" egy másodpercet nem kellett gondolkodni.

Na, ha nincs miről lemondani, és csináld 40.000-ért meg, akkor nem érdekel, majd Bivalyb@sznád külsőn felveszi az autó mentő. 😉

Ennyit a "lehúzásról"

ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 akkor HEPU lánckészletet vegyek véleményed szerint?
ápr. 8. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!