Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bicikliseknek nincs félelemérz...

Wcpumpa01 kérdése:

Bicikliseknek nincs félelemérzete az úton nyugodtan tekerni?

Figyelt kérdés
az út mellet ott a széles járda miért nem jobb ott tekerni?? nem kell körforgalomban szenvedni, akadályozni az autósokat meg lámpákat sem kell megvárni mert épp piros.. én biztos nem mernék, oké ahol nincs járda megértem de ahol van akkor miért jobb az út mellet szerencsétlenkedni? (Miskolc)

ápr. 16. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Járdán nem szabad biciklizni, néhány nagyon ritka kivételt leszámítva… A legjobb a bicikliút.
ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a járdán biciklizne, ahogy sétálok és elhalad mellettem, úgy ütném le róla. Menjen csak az úton, ott a helye.
ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Jobb lenne a járdán tekerni, de valami barom törvénybe foglalta, hogy ott nem lehet.
ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A járdán tilos biciklizni.

Egyébiránt ha szabadna sem mennék ott, mert a gyalogosok között egyáltalán nem biztonságos (nem számítanak rád, vagy túl nagy a sebességkülönbség arányosan, vagy rohadt lassan kell mennem, nem látnak hátra stb.), és minden kereszteződésben állhatnék meg az autók miatt, akikkel szemben nincsen elsőbbségem.

Az úttesten ezzel szemben konstans 25-30 km / órával tudok haladni olyan járművek között, akik számítanak rám és akik rendelkeznek tükörrel, ha esetleg éppen én lennék a gyorsabb a forgalmi helyzet miatt.

A piros lámpás ellenérvet pedig egyszerűen nem értem, hiszen ha az úttest piros lámpát kap, akkor a járda is.

ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
#4 Végre egy normális ember. Mert ugye az én fülem sem visszapillantó. És gyalogosként unom, hogy zenét sem hallgathatok a járdán, mert a biciklisek seggbetosznak.
ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Sosem hallottál arról, hogy járdán nem szabad kerékpározni??

Egyébként a félelemérzet függ attól, milyen forgalmú úton tekersz. Csendes mellékutcákban vagy kisebb forgalmú főútvanalakon nem kéne félelemnek lenni, de mondjuk a 11-esen (már) én sem mernék tekerni.

ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Az úttest gyorsabb és általában biztonságosabb.


- A körforgalom nem szenvedés, annyi hogy sávot foglalok, különben befurakodnak mellém az autósok.

- Lámpa van a gyalogosoknak is.

- Az autósok legtöbbször egymást akadályozzák, érdekes hogy ezzel semmi problémád nincs.


Ha járdázol, akkor minden kereszteződésnél le kell lassítanod gyalogos tempóra, mert az autósok nem számítanak rád.

Arról nem is beszélve, hogy a gyalogosokat is kerülgetheted, akik bármikor kiléphetnek eléd.

Ezek miatt sokkal lassabb és fárasztóbb a járdázás.

ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Biztonságosabb lenne a járdán biciklizni, a normálisabb gyalogosok jobbra tartanak a járdán, így őket könnyű kikerülni. A baromabbja sajnos össze-vissza megy, meg ugye vannak a terhesanyák nagy babakocsival, általában ketten, és miért ne egymás mellett, hogy elfoglalják az egész járdát, ezekkel nem lehet mit kezdeni, miattuk meggondolandó.
ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én is miskolci vagyok autóval közlekedek aki bátor az az úton teker,de azért a kerékpárosok 90% a járdán teker
ápr. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

"a normálisabb gyalogosok jobbra tartanak a járdán, így őket könnyű kikerülni" csakhogy a járda nem biciklisáv, kétirányú rajta a forgalom. :)

Azt meg nehogy sérelmezd már, hogy kismamák babakocsit tolnak a járdán. Az ÖVÉK! Inkább az a baj, hogy sok helyen reflexből nincs ehhez elég széles járda, máshol meg a hülye autós nem tudja, milyen hosszú az autója, és úgy parkol a táblának "megfelelően" részben a járdára, hogy egy babakocsinak elegendő helyet sem hagy.

ápr. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!