Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell használtautót venni?

Hogyan kell használtautót venni?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek a papír munkához stb ezért is van ilyen kérdésem. Használtautó vásárlása előtt állok jelenleg, viszont felmerültek bennem hogy dunsztom sincs a dolog jogi oldaláról. Jelenleg annyit tudok hogy adásvételi papírt kell csinálni percre pontosan a vásárláskor... de így hogy onnan hova tovább az nincs meg. Egy másik kérdés pedig, az autó maga jelen állapotában nem képes közlekedésre,(20 éve áll helyben és az ebből adódó okokból nem alkalmas) és emellett ráadásul még a forgalomból átmenetileg ki van vonva, ezek a körülmények mennyire nehezítik meg folyamatot. (az autót pont az állapota miatt akarok megvásárolni, restaurálás céljából)

ápr. 18. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
csillió helyen le van írva a neten a folyamat, google a barátod
ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

1-es, abból a csillió helyből linkelhettél volna egyet, ha már ilyen okos vagy.

Persze, ezt csak azt teszi meg, aki segíteni akar. Aki okoskodni, az nyilván nem.


Kérdező!

Az aláírt szerződést az okmányirodához kell benyújtanod. A forgalomból való kivonás nem akadálya az adás-vételnek.

ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Így van. A forgalomba helyezést is ott tudod intézni. Ott is fogsz új, a nevedre szóló forgalmit kapni. Az érvényességhez persze majd le is kell hogy műszakizzon az autó. A törzskönyvet általában postán küldik ki.
ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Akkor már tudjuk ki ez. Más témánál ugyanezt írta nekem is szó szerint, semmi mást.
ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes volt megosztanom, még ha ki is törölték.
ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam keresni információt mielőtt itt kérdezek.

Kötelező biztosítást megtudom kötni olyan autóra ami ki van vonva forgalomból és raadasul nem is működik? Mert ugy tudom azt az adásvételivel egy napon szokták kötni. Meg valami 15 napos határidőt olvastam különben valami díjjat szabnak ki azt sem értettem

ápr. 19. 00:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A 15 napos határidő arra vonatkozik, hogy az adásvétel aláírása után 15 napon belül kell az okmányirodában ezt intézned.
ápr. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt azért nézd meg, h az eladó nevén van-e az autó! Mert ha nem akkor keresheted az előző tulajokat, h átírathasd.

A működés nem feltétele a biztosításnak. Ha forgalomban van az autó kell rá biztosítás akár megy akár nem.

Valamint a kivont autó átíráskor automatikusan forgalomba kerül.

ápr. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!