Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor írják hogy kb. semmit...

Amikor írják hogy kb. semmit sem kell az autóra költeni megvétel után, az hány százalékban hazugság?

Figyelt kérdés
A tapasztalatom az, hogy amit eladnak arra bőven kell költeni vétel után, hisz mi másért adnák el.
ápr. 21. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A tapasztalatod nem reprezentatív, így nyilván elég sokan tudnak jobb üzletet kötni mint te, csak nem tudsz róla.

Na meg a méréshez definiálni kellene azt is, hogy mit jelent a semmi, meg a bőven. Pl. Normális embernek a nagyszervíz (folyadékok, szűrők, vezérlés) már a semmi kategória, mert ezek olyan kopóalkatrészek, amiket magától értetődően cserélnek vásárlás után.

ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én eddig vettem pár autót, a legutóbbit januárban. azóta a benzinen meg biztosításon kívül semmit se fizettem rá. pedig 2010-es autó. teszi a dolgát, megy. mit kelljen rákölteni?
ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És miről írják? Egy 1 éves vagy egy 20 éves autóró?. Mert lehetséges némi eltérés.
ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Csak azt adják el ami szar és sokat kellene rákölteni.

Amelyik autó rendbe van azt meg nem adják el.

ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én autómra kötelező szervizen kívül nem kellett koltenizaz elmúlt 4 évben.

Szóval nekem ez működik.


Mostanában fogom eladni, és szerintem még egy darabig így fog menni vele.

ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"hisz mi másért adnák el" ezer meg egy oka lehet. Az viszont nagyon is benne van a pakliban, hogy maga az eladó sincs tisztában vele, mi mindennel kellene vagy lehetne foglalkozni az autón.
ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor mondjatok ilyen típusokat, amikre kb. sosem kell költeni 1 millió ft környékén. Legalábbis milyen típus volt az, amire nektek nem kellett költeni a kötelezőkön kívül.
ápr. 21. 17:13
 8/13 anonim ***** válasza:

#7: Ez nem típusfüggő, hanem konkrét példány.

Pl. A VAG TDI-k jó autók még mindig, ebben az ársávban, ha dízel kell, akkor még mindig a legjobb opció. De bele lehet nyúlni amire rámehet mégegyszer az ára, meg olyanba is, mint én, amin 180.000 km megtétele alatt két ajtózárat, meg egy hűzőventillátort kellett cserélni.

Továbbra sem lehet általánosítani, ahogy a fenti példa mutatja.


#1

ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#4-es nem feltétlen.


Én 3 éve vettem egy autót amit azért adtak el mert csak állt az udvaron és nem használták. A pasas vett egy új autót szalonból mert örökölt annyit hogy ezt megengedhette magának és neki régi vágya volt egy teljesen új autó.

Ami volt azzal az volt a tervük hogy megmarad 2. autónak főleg a feleségének vagy ha már elég idős lesz a gyerekük akkor odaadják neki. De úgy alakult az életük hogy egyrészt a feleségének nem kellett mert mindenhova együtt mentek az új autóval, ahova meg egyedül ment azt megoldotta gyalog, vagy bicajjal, a gyerek meg nem akart jogosítványt, nem azt tartotta fontosnak, meg amúgy sem érdekelte őt ez a téma. Azt meg nem akarták hogy az autó ott álljon akár évekig, kihasználatlanul, meg azt sem hogy fizetik a kötelezőket kb a semmiért. Az autó meg ugye rendben volt, bármi baja volt költöttek rá mielőtt megvették az újat, nem volt akkor tervbe hogy eladják. Aztán amikor úgy döntöttek hogy eladják megnézték a neten hogy kb mennyibe mennek azok az autók hasonló állapotban, évjárat, motor stb... belőtt egy közép árkategóriát neki, és meghirdette. Én meg megláttam a hirdetést, felhívtam, odamentem egy ismerősömmel, megnéztük, kipróbáltuk, semmi olyat nem láttunk ami kifogásolható lenne. Vezérlés alig 1 éve volt cserélve, motorolaj, minden. Számlákkal igazolta hogy az elmúlt közel 8 évben mióta nála van az autó miket csináltak meg rajta, abba meg nem nagyon lehetett belekötni. Én megvettem, mert egyrészt nem nagyon találtam jobbat, meg azért sürgősen is kellett nekem az autó munkába járásra, így megvettem. Persze picit tartottam attól hogy valami átverés lesz benne vagy előjön egy rejtet hiba stb... de nem.

Az autó 3 éve nálam van, akkor amikor megvettem volt rajta 3 hónap műszaki, elvittem, gond nélkül átment, utána annyit költöttem rá hogy cseréltem benne olajat, szűrőket, meg vettem bele új rádiót mivel ami benne volt valami noname kínai vacak amibe csak CD meg rádió lejátszási lehetőség volt, se bluetooth USB stb... nem volt benne. Kb ennyit költöttem rá. Meg vettem rá új nyári gumikat felnikkel mert az nem járt hozzá, mivel odaígérte másnak. Ennyi.


Az autó azóta ismét volt műszakin akkor sem volt semmi baja, én meg egyedül csak a karbantartásra költök ami ezzel jár. Meg persze a kötelezőket fizetem be.


Szóval létezik ilyen, hogy használtan ki lehet fogni olyan autót amire nem kell költeni rögtön vagy komolyabb szinten.


Persze az előző autómmal megszívtam, de arra is csak 1 évvel később kellett költenem miután megvettem, de akkor igen csak sokat mert ott komolyabb gondok voltak, tehát ott a futóműre is kellett áldozni, a motorhűtéssel is voltak gondok, azt kompletten ki kellett tisztíttatni, volt termosztát csere, meg vízpumpa csere, aztán a generátor adta meg magát. Amikor ezekre elment egy kisebb vagyon utána voltak még kisebb hibák de azok apróságok voltak. Aztán mire kezdtem élvezni hogy végre rendben van az autó, elém jött egy autós mert figyelmen kívül hagyta a STOP táblát és telibe nekem csattant, mindkét autó totálkár lett, de legalább nem sérültem meg, Ő mondjuk igen, és ez azért engem kissé frusztrált, de most nem ez a téma.


Aztán nem sokkal később vettem meg a mostanit.


De ha azt nézzük manapság jellemző hogy a használt autók többségére költeni kell akár apróságok miatt, akár komolyabb hibák miatt, ez sajnos ezzel jár. Nekem ezzel szerencsém volt. Illetve ott az egyik jó barátom aki fél éve vett egy közel 15 éves Opel Corsat, igaz úgy adták el hogy önindító hibás, tehát néha beindul néha, nem, nem mindig húzott be a bendix, ilyen időszakos baja volt neki, ezt mondták. Akkor azt megcsináltatta és azóta Ő is csak olajcserére költött meg egy új akkumulátort vett bele és ennyi. Simán elvan vele, műszakin is most volt pár hete, egyből átment, semmi baj nem volt.

Azt sem azért adták el mert rossz volt az önindító és bosszantotta őket, hanem mert külföldre költöztek és nem akarták vinni az autót.


Van egy ismerősöm aki meg azért adta el az imádott autóját mert anyagilag erre kényszerült. Azzal az autóval sem volt semmi baj, de a pénz meg kellett neki, és az fontosabb volt mint az autó, amúgy is úgy nehezen tudta előteremteni a fenntartásához valót, a jó állását elvesztette a covid miatt és azzal együtt az olcsó albérletből is mennie kellett mert nem tudta fizetni, az autót akkor azért nem adta el mert talált olyan állást ahova csak azzal bírt eljárni, szerencsére kapott erre támogatást, csak az sem volt állapot hogy napi 100 kmert utazik csak oda, nem egy akkora nagy fizetésért és azért saját zsebből is fizetnie kellett a munkába járást, tehát nem érte meg, meg a szüleinél sem akart lenni a végtelenségig. Aztán oké talált albérletet, drágát, de talált, meg van elég jó állása, viszont annyira jól meg nem keres hogy beleférjen az autó fenntartása, szóval ezért is vált meg tőle, és nem azért mert valami baja volt.

ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Köszi a kifejtős választ. Milyen autód van jelenleg és mennyiért vetted, ha ezt nem bánod megosztani velünk?
ápr. 21. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!