Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom meg, hogy kamuzik...

Hogyan tudom meg, hogy kamuzik az eldó?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk kocsit nézni. El szeretnénk adni ami van, nem azért mert rosz, hanem, mert fiatalabbat szeretnénk venni. Sajnos újra nem telik így 2000es évjárattól nézegettük a kiszemelt márkát. Nahát találtunk is egyet, külföldi okmányokkal, de képen nagyon szép volt, "fullfull" extrákkal. Előre egyeztetve a tulajjal elindultunk megnézni a kocsit. Azt hozzáteszem nagyon tartotta az árát a gépjárműnek. Hát oda érkeztünk, vártunk a tulajra kb 20percet, majd mikor megjött megnéztük az autót. Először is külső pillantást vetettünk rá. A kocsi 2002év járatú volt. Szinte mindenhol rozsda, illetve a szélvédő repedt volt. A belső utastér börrel volt bevonva, vagyis csak volt, mert szanaszét volt kopva, a kézifék nem volt jó stb... mondta párom a tulajnak, hogy inditsuk be. Szép hangja volt de mikor elkezdte nyomni a gázpedált füstölt mint az állat, próbakörnél nem húzott az autó (amit csak az udvarban tudtunk megtenni). Csöpögött belőle az olaj, illetve a túrbó se működött. Hát mondta párom, hogy azért az árért nagyon drága. (sajnos a kocsi gatya volt.) És még műszaki se volt rajta. Mondta párom, hogy elnézést, de ez nem a mi kocsink. El is indultunk haza fele majd csörög a telefon , hogy 50ezret elenged, vigyük a kocsit. De már messze is jártunk illetve nem szerettünk volna egy nagyon foglalkozós autót elhozni, amit apszolúte ki se próbáltunk.Majd mikor mondtam neki, elhordott minden szarnak a tulaj és lecsapta a telefont. És ez volt az a pllanat amin elgondolkoztam. Mi voltunk azok akik fel mentünk több mint 300km-t megnézni egy olyan kocsit amiről nem tájékoztattak hogy milyen sok baja van. Az árát rátartotta, nem engedett belőle. Majd mikor megköszöntük, és még elnézést is kértünk azért hogy zavartuk őket, elhord minden qrvának.

Sajnálom az ilyen embereket, lelkinyomorát, máson éli ki. A fiatal ember, sok kocsit hoz be. Az előzőt, amit megszerettünk volna nézni, az eladta, és úgy hívott, hogy volna egy másik. Azt ugyan abban az árban hírdette mint amennyiért nekünk akarta adni a megtekintett atutó. Abban vajbőr, szép külső belső és két év műszaki volt.(láttuk még az eladott autót, mert az okmányok miatt ott hagyta az aki megvette) Majd haza jöttünk és elkezdük böngészni a netet, és megpillantottam a kocsi hírdetését, amiben full hazugságot írt le. Tehetném azt, hogy megfogom és kiírom a facebookra hpgy csaló, és senki ne vegyen tőle, semmilyen kocsit. Az a kocsi, még 400000ft-ot sem ért volna, nem annyit amennyire kínálja. Mi az autót valós adatokkal raktuk fel hirdetni. Nem hazudunk benne, hibái fényképezve, illetve leírva, de az hogy még a telefonba is csak annyit mondott, hogy kitűnő külsőnek belsőnek, illetve motorikus szempontból is tökéletes, az már túlzás. A füstölésre mondta, hogy üzemanyag szűrő miatt van, majd a hirdetésbe bele írja, hogy az is cserélve van.

Mondjátok így hogyan lehet vásárolni egy kocsit? A márkát azért nem írom, hogy ne legyen felismerhető a tulaj.



2018. jún. 10. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nepperek a legrosszabbak. A legjobb a magánszemély, de még a kereskedés is jobb az ilyen feketén seftelő szélhámosoknál. Akik sem a lakhelyüket nem vállalják, se az autóról nem tudná k semmit, csak behozzák, és dupla annyiért adják.
2018. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt,ha kamuzik,csak a helyszínen.Szrd le.A hirdetést meg kiírhatod a Fészre ,a tapasztalataiddal együtt.
2018. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Pont fordítva 1es. A nepper, és az autókereskedő nem fog lebaszhni azért, amiért nem vetted meg az autót. Ellenben a magánszemély, mint a kérdező esetében is, bármilyen lehet.
2018. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Egy neppertől akartál vásárolni,ne lepődj meg,hogy át akart verni.Én még becsületes kereskedővel nem találkoztam.Biztos van,csak ritka mint a fehér holló.Magánszemélytől vegyél autót,bár ez sem garancia,hogy nem csapnak be.Nehéz autót venni,eladni könnyebb ez az én tapasztalatom.Nincs könnyű helyzetben az egyszerű ember aki kocsit akar venni,de nem ért hozzá.
2018. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Egy ideje mi is keresünk autót..én felhívom kifaggatom mindenről , ha megfelel elmegyünk és megnézzük. Ha elmondása szerint rozsdamentes stb aztán meglátom,hogy rozsdás vagy olyan horpadás van rajta aminek nem kellene mert állítása szerint nincs rajta stb akkor kérdésem már nincs és beszélni sincs miről mert sarkon is fordulok egyből.Ha már olyan hibát letagad ami egy full laikus ember szemét kapásból kiveri, akkor onnantól feleslegesnek érzem kifizetni az átnézés költségét,bőven elég volt azt az időt és pénzt rákölteni amiért a hosszú utat megtettük. Mondjuk olyan autóért nem megyünk amit a kerítésen kívül nem lehet vinni, kivéve ha van nekik műhely ahol át lehet nézetni és akkor csak embert kell vadásznom a környékről. Az esetek nagy részébe azért tudnak p-s rendszámot dobni az autóra ha nincs rendszáma.
2018. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik tippem, miután bemutatkozik, és valami gyanús jelet vélsz felfedezni a származásával kapcsolatosan (Lakatos a vezetékneve, tesós a hanglejtése vagy rákeresel facebookon és egy nem napon barnult embert látsz) akkor illedelmesen elmondod hogy mégsem ez az az autó amit keresel.


Amit tudsz csinálni:

Keress egy hozzáértőt, és vegyetek ti németből autót. Itthon is azt vennéd meg, csak tekert órával dupla áron.

2018. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És elfelejtettem írni, hogy kítünő állapotban hírdeti az autót
2018. jún. 10. 12:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján ez egy paraszt suttyó. Nem kell vele foglalkozni.

Az a szemét ócskavaskupac meg a bontóba való. Ilyen autó nekem még ingyen se kéne, mert csak nyűgöt vennék vele a nyakamba amivel foglalkozni kell.

2018. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Látszólag egy roncs a járgány, ti meg nézegetitek, meg próbakörre mentek vele...


Egyébként mi a kérdés, kedves kérdésfeltevő?

2018. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nepperről könnyű megállapítani, hogy épp hazudik: mozog a szája.
2018. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!