Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell felkapcsolni a...

Mikor kell felkapcsolni a tompított lámpát szürkületkor? Valamikor régről bennem az van hogy amikor a közvilágítást kapcsolják .

Figyelt kérdés

ápr. 24. 22:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Amikor a látási viszonyok korlátozottá kezdenek válni. Lakott területen kívül pedig mindig kötelező.
ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Szolovjov ***** válasza:
73%
Én megoldom egyszerűen. Amint beindítottam a motort már kapcsolom is a tompítottat. Nappal is, lakott területen is. Így sosem felejtem el.
ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
#2 Nagy pacsi ezért, sokkal jobban látszódik az autó, ha fel van kapcsolva a lámpa. Nem is értem sokan mit spórolgatnak 100 forintos izzókon... Kötelezővé kéne tenni a fényszóró használatát. Akár nappali menetfény is megfeleljen ha van, ha nincs, akkor tompított.
ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Pontosan úgy, ahogy #2 mondja. Mikor kell felkapcsolni? Amikor elindulsz, bármikor.


Egy ezres az izzó és évekig bírja, úgy is, ha mindig világít. Szóval semmi ok nincsen fukarkodni vele. Beülsz, elfordítod a kulcsot, felkapcsolod a tompítottat és kész, probléma megoldva.

ápr. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Nálam reflex szerűen jön, hogy ha nappal kiérek település vége táblánál kapcsolom a tompítottat. 15 éve így vezetek. Nappal lakott területen akkor is felkapcsolom ha csapadék esik, vagy köd van. Szürkülettől meg mindig.
ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%
#4 Nem kell felkapcsolni bármikor ha indulsz, ez maximum a te fejedben létezik. Az hogy ajánlod, egy másik kérdés, de nem kell.
ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Papíron az esti szürkület kezdetétől a reggeli szürkület végéig. És mivel a hátsó helyzetjelző nem megy a nappali menetfénnyel (összhangban vannak a gyártók az EU-s szabályokkal...), én mindig felkapcsolom.


Na mármost, mikor kezdődik az esti szürkület? Senki nem tudja. Kicsit borult az idő, már akkor is indokolt.

ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

#6 Aki nem képes logikusan gondolkodni, az nem való az utakra. A KRESZ egy dolog, nyilván alapvetően amit ott írnak, aszerint kell közlekedni, azonban maga a KRESZ kimondja azt is, hogy a sofőr saját belátása szerint, indokolt esetben, a biztonságot szem előtt tartva, POZITÍV eredmény kedvéért eltérhet a KRESZ-től, sőt, bizonyos esetekben el is kell térnie attól. Erre a legjobb példa a megkülönböztető jelzést használó jármű elengedése, aminek érdekében, ha minden előírt feltétel adott, akkor a KRESZ szabályai is megszeghetők, sőt, elvárt.


Na akkor hogy állunk a tompított fényszóró felkapcsolásával?


Indokolt? Igen.

Biztonságot szolgálja? Igen.

Pozitív az eredmény? Igen.


Akkor fel kell kapcsolni. Nem, nem a KRESZ miatt, a KRESZ szerint nem kötelező felkapcsolni jó látási körülmények között, ebben igazad van, támadhatatlan az érvelésed. Viszont azt egy értelmes felnőtt ember be kell hogy lássa, hogy a biztonság mindannyiunk érdeke. Nem úgy kell közlekedni, hogy a KRESZ-nek eleget tegyünk és ne büntessenek meg, hanem ehhez még hozzá kell társítani a logikát is. Az, aki úgy gondolkodik, mint te, azok logikát egyáltalán nem alkalmaznak, nem gondolkoznak és semmilyen következetesség nincs bennük.

ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért csak meg tudod állapitani hogy mikor van az a pont amikor már nem árt, nyilván ha szürke az autód akkor kicsit hamarabb.. szóval vannak látóidegeid, használd, erre nem tudsz egységes időkoordinátát belőni, lévén nincs 2 nap amikor ugyanakkor sötétedne be, meg láttam én már nyáron olyan viharfelhőt, hogy délután hatkor nem ártott a világítás.


De a másik véglet is tud zavaró lenni amelyik kuka napsütésben úgy jön szemben hogy vakít a ledes szarja...

ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#8 Ugyan ott tartunk, hogy nem KELL felkapcsolni BÁRMIKOR. Nem az KRESZ_tt firtattam, hanem azt, hogy meggyőződéssel írtad, hogy az autó használata közben bármikor fel kell kapcsolni a tompítottat.

Nem, nem kell, köszönöm hogy közel pontosan idézted a KRESZ vonatkozó megfogalmazását, legalább nem kell elmagyarázni mi a probléma azzal, amit első körben írtál, mivel nyilvánvalóan érted, csak a saját szokásodat szeretted volna felülreprezentálni.

ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!