Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városon belül kötelező a...

Városon belül kötelező a világítás közlekezdő járművön, hogy ha jó a közvilágítás? +videó!

Figyelt kérdés

Elfelejtettem felrakni a világítást és a rendőr 40 ezerre akart megbüntetni! Amit nagy összegnek tartottam!

Nem írtam alá a büntetést! A öcsém is rendőr, pont ugyan ezen a rendőr kapitányságon!

De nem akartam ráhivatkozni, és tudom hogy ez nem ment fel a jogszabályok alól! De 40 ezer ftot még is soknak tartok este jó látási viszonyok között!


A tescoból hazafelé tartottunk! És ezért akartak megbeüntetni!


https://www.youtube.com/watch?v=rjxzbQiNL50


2016. okt. 18. 22:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos.
2016. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
mi teljesen jogos?
2016. okt. 18. 22:49
 3/21 A kérdező kommentje:
de azt nem írtam hogy ESTE városon belül jó közvilágításnál!
2016. okt. 18. 22:50
 4/21 A kérdező kommentje:

Kérem szépen valaki adjon tanácsot, arra gondoltam hogy holnap bemegyek a bíróságra és ott beadom a felebezésemet írottan!


Küldök egy levelet is a rendőrségre mint felebezést!


Nem írtam alá a szabálysértést mert ha aláírom így lemondok minden jogomról!


Még ha 20-ra akartak volna megbüntetni! Azt mondom oké!

De én 40 ezer ft-ért egy hetet dolgozom nagyon-nagyon keményen a munkahelyemen!


És mert elfelejtettem felrakni a világítást azért ezt sokkalom!

2016. okt. 18. 22:52
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Jogos a büntetés. Örülj, hogy nem 50 ezerre büntetett meg. Rühellem, akik nem kapcsolnak világítást. Majd legközelebb jobban figyelsz. És nem úsztad meg, sőt valószínűleg több lesz a büntetés így. Ügyes voltál!
2016. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bíróságra mész be? És mit fellebbezel meg? Anyám borogass! Hibáztál és még neked áll feljebb. Ha meg balesetet okozott volna a kis feledékenységed, akkor kézzel-lábbal próbálnál kibújni a felelősség alól.
2016. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem errol van szo . Kotelezo varoson belul jo kozvilagitas eseten a vilagitas?? Met a kocsin ha felkapcsolom semmivel sem latok jobban az utat ezert felejtettem el
2016. okt. 18. 23:05
 8/21 A kérdező kommentje:
Este??
2016. okt. 18. 23:10
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a büntetés.

Ajánlom a KRESZt tanulmányozásra.

"44. § (1) A forgalomban részt vevő járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani.

(2) A gépjárművet (...) helyzetjelző lámpákkal és tompított fényszóróval kell kivilágítani."


"g) Éjszaka: az esti szürkület kezdetétől a reggeli szürkület megszűnéséig terjedő időszak.

h) Korlátozott látási viszonyok: az átlagos látási viszonyoknak felhősödés, köd, eső, hóesés, porfelhő vagy más ok miatt előállt jelentősebb korlátozottsága."

2016. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A buntetes jogos elismerem. De sokkalom a 40 ezrez
2016. okt. 18. 23:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!