Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kőfelverődéssel kapcsolatban...

Kőfelverődéssel kapcsolatban lenne kérdésem ,mint lány ?

Figyelt kérdés

Lehet már elrontottam, pedig a leírás alapján jártam el. Ilyen toyota touch up javító stift és lakkot vettem, mert a motorháztetőt lekapta egy nagy kő . 2 sérülés is volt , ezeket egy időben kezeltem, előtte felráztam a festéket .Két réteg festéket pöttyintettem 1-1 nap átfutással, mert eléggé mélynek láttam mindkettő sérülést. Most raktam rá a lakkot. De valamiért az egyik javítás jelenleg sötétebbnek tűnik. Ez miért van? Helyre tzdom még esetleg ezt hozni ? Mondjuk polírozóval? Ha nem varom meg,hogy,a lakk 48 órát száradjon stb?Vagy ez így marad ?

Igazából a cél az volt ,hogy ne rozsdáljon, de...



#karosszéria #javítófesték #kőfelverődés #Toyota touch up #karosszéria sérülés #karosszéria javítás
máj. 13. 20:42
 1/6 A kérdező kommentje:
És az a furcsa, hogy a másik hiba 2 réteggel tökre beleolvad az autóba ,a másik sajnos sötétebb lett
máj. 13. 20:56
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen javítóstiftekkel házilag nyomtalanul szerintem nem tudod eltűntetni, ha alapozóig leverte a fényezést.

Igen, ezek nagyjából arra jók, hogy nem rozsdásodjon, meg messziről nézve ne legyen feltűnő. De közelről megvizsgálva látni fogod.

máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:
100%

Mindent jól csináltál.

Ahhoz hogy a festék más árnyalatúnak tűnjön elég, ha másként esik rá a fény.

Más szögből valószínűleg nem lesz más árnyalatú.


Ne stresszel magad...és ne nézegesd.

máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet elég lwtt volna egy réteg festék 😂
máj. 13. 21:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam, minél több réteget viszel fel, annál sötétebb lesz
máj. 13. 21:45
 6/6 krwkco ***** válasza:

"És az a furcsa, hogy a másik hiba 2 réteggel tökre beleolvad az autóba ,a másik sajnos sötétebb lett"

Sajnos ezek a javítófestékek ilyenek. Még akkor is, ha gyári. Ott kezdődik, hogy az eredeti festék kétkomponensű, ezek a körömlakk-szerűek meg egy komponensű oldószeresek. A pigmentek pl. az ezüstben összevissza oszlanak el. Ez eredmény árnyalata a felkeveréstől is függ. Vagy attól, hogy a felcseppentett festékben hogy szállnak le a részecskék a csepp aljára.

máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!