Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy modern tárcsafékes autón...

Egy modern tárcsafékes autón ha lereszeli valaki a fékbetét éleit, akkor mit fog ez okozni?

Figyelt kérdés
A kopófelület éleire gondolok. Gondolom kevesebb fékerő, nem egyenletes kopás. Milyen hátrányai vannak?
máj. 18. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fékerő minimálisan csökken, semmi jelentősége nincsen, még ezzel együtt is BŐVEN elegendő lesz a fékerő.


Akkor szoktuk a betét éleit leköszörülni, ha használt tárcsára rakjuk rá. Van, amikor még jó a tárcsa vastagsága, tehát nem kell cserélni, viszont már nem új, tehát van egy kicsi válla neki. Ha erre felraksz natúr egy új szett betétet, akkor a betét kopófelülete felfekszik a tárcsa vállára és csak abban a pici vonalban fognak érintkezni egymással. Ez nyikorgáshoz, illetve kifejezetten alacsony fékerőhöz vezet. Ilyenkor le kell köszörülni a betét éleit, hogy ne érjenek hozzá a tárcsa vállához, így a betét teljes felülete fog érintkezni a tárcsával, nem fog nyikorogni, fékerő megfelelő lesz, nincs probléma.


Hátránya nincs. Persze technikailag van egy nagyon minimális fékerő veszteség, de a kopófelület 99.9%-a megmarad, szóval teljesen irreleváns ez a veszteség.

máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Már miért kellene lereszelni?
máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm. Vadi új féktárcsa és betét van az autón, de valami hangot hallottam a kerék felől, ezért lereszeltem a fékbetét széleit. Nem oldotta meg, de reméltem ezzel nem okoztam kárt. Szerencsére akkor nem. Mégegyszer köszi.
máj. 18. 18:30
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyennel kell bekenni a fékbetét HÁTULJÁT! Ez rögzíti a betétet a nyereghez és nem fog nyikorogni, pl a Textar, Bosch szokott.

máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm, de nem nyikorog, hanem útközben fék nyomása nélkül is olyan súrlódó hangot ad. Szerintem nem a tárcsa és a betét márkája okozza. Valami más gond lehet ott a keréknél. TRW márka egyébként a tárcsa és a betét is. Kerékcsapágyak is újak, nem ér bele semmi, nem tudok rájönni mi okozhatja. El tudom tolni az autót üresben, szóval szerintem nem fog a fék, fék nyomása nélkül.
máj. 18. 23:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Kerékhelyzetével változó hang, szóval akkor gumira tippelek, de azt is néztem, nincs kiálló rész se semmi hasonló hiba rajta.
máj. 18. 23:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
hú trw betétet de utálom. úgy porol hogy megőrülsz, amúgy valami mégiscsak hozzáér, tárcsa mögött a porvédő, esetleg a betétet megtámasztó kis fémlemezkék egyike
máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Tényleg porol, de az miért baj? Megvan a probléma, fog a fék fékezés nélkül. Tűz forró a bal első féktárcsa megállás után a többihez képest(a többi szinte hideg). A dugattyú eléggé nehezen jár, ezért arra tippelnék, minden más könnyen jár, jónak tűnik. Talán az közbejátszhat, hogy szinte sosem volt cserélve a fékfolyadék benne. Mondjuk mértem a víztartalmát és csak 1%, elvileg az jó még. Féknyeregből számít milyen márka vagy abból mind jó? Maxgear jó lesz?
máj. 19. 15:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert kiállsz a kapun vele és már lehet felnit mosni, és utána minden 10. percben. :D :D


Nyomd kintebb, majd vissza párszor a dugattyút..

máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Nem látok fékport sehol a keréken. Megtörtént, megjárattam 3-4-szer a dugattyút, de nem segített rajta. Ebből lehet hogy szerelő lesz :( Ugyanúgy csináltam mindent a másik oldalon mint itt, ott minden hibátlanul működik, szóval nem én hibáztam.
máj. 19. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!