Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó motorját minden...

Az autó motorját minden reggel járatni kell pár percig, hogy bemelegedjen?

Figyelt kérdés
nekem valaki ezt mondta, hogy várni kell vele egy 5 percet minden reggel és utána szabad vele elindulni , bár én nem szoktam várni vele .. az baj ?
2010. nov. 1. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem baj! Lényeg, ne pörgesd a motort, míg a hűtőfolyadék be nem melegszik!
2010. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, de aki ezt tanácsolta, annak bizony igaza volt.


Tény, hogy hideg reggel érdemesebb várni pár percet, míg elkezd melegedni a hűtővíz meg az olaj.

2010. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hát a dízelt illik járatni kb 3 percig, de az emberek 90%a ezt sajnos nem teszi, ezért nem vennék használt dízelt, továbbá leállítás előtt is kéne 1 -1,5 percet járatni nagyobb igénybevétel után
2010. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
a motort alacsony fordulatszám mellett kímélően kell üzemi hőmérsékletre járatni. az ha vársz egy 10-20 másodpercet amíg mindenhova eljut az olaj az nem gond. de az 5-10 perc teljesen indokolatlan, a motor nem melegszik olyan gyorsan fel üresjáratba, így többet fog hidegen járni.
2010. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne gyilkold, amíg nem megy fel a hőmérséklet egy kicsit...(Nekünk a dízel reggel az autómata kapu miatt kb 3-4 percet jár, és szerintem ennyi, meg reggel hideg az olaj, nehezebb váltani.)
2010. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!


B@szod, milyen kaputok van aminek 3-4 perc kell?

Reggel helyben heggeszti össze magát vagy mi?

2010. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha hideg van reggel, mint mostanság, szeretem pár percet járatni. Addig lekaparom az ablakokról a jeget, elszívok egy cigit, mire végzek, már mehetek is és egy kicsit legalább már fűtés is van :)

De egyébként ha nem pörgeted szét, menet közben is eléred bármilyen károsodás nélkül a "bemelegedést".

2010. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

22:28


Szar kapu... Meg az érzékelő is szarakszik, így okés?

2010. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kell melegíteni,azonnal el lehet indulni.1es max 2es fokozatba kell megtenni kb:1km-t hogy a váltóban lévő olaj is melegedjen.


(sokan felmelegítik a motort,de arra nem gondolnak,hogy a váltóban az olaj attól még dermedt marad)

2010. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeséget, mint az utolsó ír. Senki sem csinálja.

És benzinesnél(szívónál) egyből mehetsz vele, de csak alacsony fordulaton, nem meghajtva.

Dízeleknél, és turbós benzineseknél legalább 1 perc járatás ajánlott.

2010. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!