Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy vezessek? Nagyon parázok a volán mogott!

Figyelt kérdés

Egy ideje kulfoldon élek, itt is szereztem meg ( elsore) a jogsit, tavasszal.Azota egyszer vezettem egyedul, de legalàbb 6 pànikrohamot kaptam az alatt a tiz perc alatt.:S

Lassan idoszeru lenne ujbol volàn mogé ulnom,kaptam egy jo àllàsajànlatot, ami nem a vàrosomban van, igy valahogy ugye el kellene oda jutnom. Mit tudnàtok tanàcsolni, hogy kuzdjem le ezt a nagyon eros félelmem a vezetéstol???Azon is gondolkodtam, hogy esetleg jo otlet lenne pàr oràt venni egy autosiskolàban?? Màs ezt hogy oldotta meg?


2009. jan. 17. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Én azt gondolom, hogy ha félsz, akkor inkább ne vezess! Mert bármikor jöhet egy váratlan szituáció, amit te nem tudsz gyakorlottan kezelni, hanem félelmedben elveszted a fejed, és nagyon nagy baj lehet belőle.

Nekem nincs jogosítványom, nem is lesz, mert ugyanigy félek, mint te, és azt gondolom, nincs jogom mások testi épségét kockára tenni, és erőltetni, hogy vezessek, amikor semmi porcikám nem kívánja, csak ma már "ciki" ha valakinek nincs jogosítványa. Szerintem nem ciki, én jól elvagyok így. Annak örülnék, ha minden ember tisztában lenne a képességeivel - nem lenne ennyi baleset.

Szerintem vezetni megtanulni nem csak annyit jelent, hogy tudod, merre kell fordítani a kormányt, mikor kell gázt adni, meg fékezni stb., illetve ismerni a KRESZ-t, hanem pszichésen is tudni kell bizonyos szituációkat kezelni.

2009. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
GYakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Nem forgalmas helyen és nem egyedül először. Ha nincs lehetőséged, akkor vegyél még pár órát az oktatótól, és addig máshogy közlekedj. Egyébként ez érdekes, én is féltem, de a szükség nagy úr, a volán mögött egyből előjött a magabiztosságom. Valahol azért ez is agyban dől el. Bátorság, aztán meglátod fél év múlva te is vígan anyázol a volán mögött:))))
2009. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél órákat oktatóktól, utána úgy vezess, hogy ül melleted valaki! Ja és ha teheted vezess minden nap, így begyakorlod. Egy kis idő után kellő rutint szerzel, vissza gondolva röhögni fogsz az egészen! Kitartás!!!!

Meglátod menni fog!!!

2009. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a vàlaszaitokat. Valoban , azt hiszem, a legjobb megoldàs az lesz, ha veszek pàr oràt. Utàna pedig ràveszem a " zuram", hogy legyen mellettem,amitol egyébként a legjobban félek, az orszàgut meg ezek a kis hulye utak, vàrosban kevésbé paràzok..
2009. jan. 17. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!