Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Tesco-ban kapható téli gumi...

A Tesco-ban kapható téli gumi mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a 8000Ft/DB áron mozgó gumikra?Gyorsan elkopnak?
2010. dec. 4. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kopással van baj.Hanem egyszerűen szar az anyagminőség.Elképzelhető,hogy úgy pattog és csúszik mintha nyárival mennél.Arra jó,hogy a rendőr nem szól érte,a műszakin is átmegy vele stb...afféle muszájgumik ezek.

Még mindig jobb mint a kopott.


A nevenincs gumikat én csak szlalomversenyekre veszem meg,mert elkoptatni jó.De közútra nem nagyon éri meg spórolni a gumin.Inkább fizessen az ember 2-3ezer forintal többet darabjáért,de akkor az legyen jó minőségű.Elképzelhető,hogy az adott méretben csak ilyen kicsi az eltérés az árban a minőségi és a teszkós között.


Lehet,hogy most húzósabb kifizetni,de hosszabb távon jobban megtérül.


Nem kell Michelin,Pirelli,Good Year.Számtalan olcsóbb,jó minőségű gumi kapható.A teszkóban általában "gazdaságos" gumit adnak. :)

2010. dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Vegyél a vaterán használt jó állapotut.Fillérekértadják,én is most adtam el egy párat 2eft-ért teljessen hibátlanok voltak.
2010. dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Felőlem nyugodtan vehetsz ilyen ócska tescos téligumit, csak előre megkérlek rá most minden hátsószándék nélkül, hogy se velem szembe, se mögöttem ne gyere!
2010. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

utolsó mondatát kiegészíteném: se suzukival ne menjél, mert biztosan neki fogsz menni. ő ezt már biztosan tudja, még ha szembesávban is mész, biztosan az a célod, hogy vele frontálisan ütközz, mert neki pirelli gumijai vannak, neked meg teszkós. Nyilvánvaló, hogy ő az az ember, akivel szemben sosem lehet elsőbbséged, és sosem lehetsz partner a közlekedésben, mert csak az a jó, amit ő mond.



A kérdésre válaszolva, el lehet járkálni teszkós gumival is, semmi bajod nem lesz vele. Jégen a michein se fog, nem kell megijedni. Lényegében a márkásabb gumikkal annyival jársz jobban, hogy valamivel puhábbak, könnyebben tudsz velük menni, jobban tapadnak nagy hidegben.

2010. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: ja valamennyivel. Ha 50-ről fékezel egy jó gumihoz képest 20 méterrel állsz meg később. Ahol egy minőségi gumival megálltál, ott a teszkós gumival 36-al csapódsz bele valamibe vagy valakibe.
2010. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó 66%-os.

Baromságot írsz. :)

Ha csúszik,akkor csúszik mindenféle gumival (kivéve a jégre szánt rallys szögesgumi).

Versenyezgetek néhány éve,és én meg tudok állni a nyári gumival is a hóban,kanyarodni is tudok és gyorsítani is.

Vezetni kéne megtanulni.A fékezés nem abból áll,hogy tövig nyomjuk a kuplungot és satuba fogjuk a féket.

Rutinpályán megtanultad az intenzív fékezést.Meg kell tanulni hóban is.

A sok mai sofőr elbízza magát azáltal,hogy a kocsija tele van tömve mindenféle elektronikus fa*szommal ami a vezetést segíti,meg teletömik az emberek fejét a téligumi hülyeségeivel.


Én a 2101-es H-s rally Ladámmal rövidebb úton megálltam,mint haver a G Astrával.ABS volt a javára.Mindketten 90-ről fékeztünk.Erről ennyit.

2010. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen gumit venni költséghatékony, legalábbis a felszerelésig. Nyilván nem életveszélyes, de előfordulhat télen olyan helyzet, amikor a koccanástól egy drágább gumi megmentett volna. Szerintem a téli gumin nem jó spórolni. Akkor inkább már a nyári spórolj, télre pedig vegyél valami márkásabbat. Hogy melyiket, azt mondjuk az ADAC tesztjéből kiderítheted. Azokban a tesztekben olyat is láthatsz, hogy noname gumik kegyetlenül leszerepelnek bizonyos körülmények között.


Én semmiképpen nem vásárolnék a teszkóban noname abroncsot!

2010. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vezettem már télen nyári gumival is és valóban ha érzi az ember az autót jól kezelhető, de inkább egy olcsó téligumi, minthogy baj legyen! Most nekem is az van. Barum, 9ezertől lehet venni, majdnem tesco ár, bár szerintem is jobb.Am igaz az ha jég van szinte mindegy. Viszont sok esetben tényleg érezhető a minőségi gumik előnye. Ha keveset vezetsz télen akkor is vegyél minimum egy Barum kategóriát.
2010. dec. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a tesco NEM olcsó, csak megjegyzem. vegyél máshol téligumit. nem kell sz*rnak lennie az olcsónak...a tescós az.
2011. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én vettem Sava Eskimo S3+ ot 9e/db áron. Goodyear, Dunlop csoport leányvállalata, abszolút jó gumi, jó a tapadása, jó a vízelvezetése, fékezni is lehet vele. Nem feltétlen rossz a Tescos gumi, mert nem a márkája a Tesco, csak ott is lehet venni.
2014. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!