Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval közlekedni csak...

Autóval közlekedni csak előnyös lehet?

Figyelt kérdés

Hamarabb oda érsz, mint tömegközlekedéssel, nem fázol a megállóban, nincsennek tolvajok, bunkó eberek, tömeg.

Az autózásnak CSAK előnyei vannak a tömegközlekedéssel szemben?


2010. dec. 21. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ülsz a dugóban míg a villamos elhúz a síneken.

Ha diák vagy akkor ugye 50%-l olcsóbb tömegközlekedést használni mint kocsival menni, mert a felnőtt jegy árából kb. a benzin / gázolaj is kijön.

Fizetsz a parkolásért esetenként.

2010. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kocsival mész akkor nem ihatsz alkoholt és nem árt ha hullafáradtan hanyagolod a vezetést.
2010. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Keringesz egy csomót, hogy szabad parkolót találj. Meghúzzák a kocsidat. Elromlik, és hó végén 30 000 lesz a javítás.


Egyszer jó régen egy ember kiszámolta, hogy olcsóbb, ha mindenhová tömegközlekedéssel (akkor még elég olcsó volt) vagy taxival megy (ez most sem drága), akkor jobban jár, mintha autót venne.

2010. dec. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyvárosban/városban persze, hogy jobb a tömegközlekedés.


Tőlünk 40 km-re van a legközelebbi Tesco, most menj már el egy havi bevásárlásra. Egy átszállás, tömegnyomor a buszokon. Ha csak egy csomag WC-papírt veszek, már egy szatyor. Tej, liszt, cukor. Nehéz is. Egy autócsomagtartónyi cuccot elcipelni ennyi időn keresztül... Csináltuk családdal, amikor még nem volt kocsink. Most már nem.

Meg nem mehetek el semmi esti rendezvényre (pl. színház), mert 22:20-kor van az utolsó busz hazafelé. Meg most félig-meddig kiöltözve szálljak fel ezekre a koszos buszokra, amik itt vannak (Borsod megye)? Hallgassam a 15 évesek üvöltő zenéjét, mert senki nem mer rájuk szólni? Viseljem el a kötekedésüket? Számomra csak előnye van.

2010. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fázok,nem ázok meg, a dugókat megpróbálom kikerülni és ha mégis dugóba kerülnék 1 óra alatt ottvagyok,ami a BKV val másfél óra... a szinvonalról meg ne beszéljünk.
2010. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom tudni kell autót választani és tudni kell közlekedni. Van egy 1999-es CLK Mercedes-em. Gyönyörüszép, tökéletes állapotu, ennél fogva elromlás miatt nem lehet gondom, mert a Mercedes megbízható (elektrónika gondom sincs) A közlekedés pedig: Nos én valahogy nem állok dugóban, nem megy el mellettem a sineken csomó villamos, ugyanis én úgy csinálom, hogy buszsávozok, sinen közlekedek ha kell, most ha nem akadályozok vele az égvilágon senkit és semmi szirénázó autót sem blokkolok, akkor miért ne? A BKV vs. autó, nos hát a színvonal, szerintem sem kell erről beszélni. A BKVnál azok a csöves, régi szar járművek, semmi fűtés, várni kell, átszállni, az autóba meg csak beszállsz, rövidujjuban és ennyi. Én inni max félévente szoktam, fáradtan, álmosan is simán tudok vezetni, volt már rá precedens. És inkább fizetek az autóm miatt sokat, mint a BKV-nak a 10 ezret a csöves járművein való döcögésért. Azonkivül az autó SZABADSÁGot ad, amivel semelyik tömegközlekedési cég nem veszi fel a versenyt.
2010. dec. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem Bp-en belül azon a körön belül ahol fizetős a parkolás, a fizetős időszakban sokkal gyorsabb és egyszerűbb a BKV:

- nincs dugó, mert vagy kötöttpálya, vagy buszsáv, kivéve pár helyen, vagy ha a bunkó autósok elállják a buszsávot

- metrónál gyorsabb közlekedési eszköz jelenleg nincsen (városban)

- nem kell parkoló helyet keresni, megálással vacakolni, fizetni a parkolóért

- ha nem ismered a pesti közlekedési rendet sokszor eltévedsz, illetve máshova jutsz mint szeretnéd (hála a "jó" és "egyértelmű", "előre látó" kitáblázásoknak. ilyen bkv-val kevésbé fordul elő (legalábbis velem)

- fáradtan nem jó vezetni, csúcsban ráadásul mindenki ideges, dudál, amit vezetőként utálok, BKV-s esetben leszarom ki merre dudál, mert nem én vezetek :)

- BKV-n lehet olvasgatni, aludni, stb...


A külvárosban már valóban gyorsabb az autó mert a BKV-val többször kell átszállni, és a BKV is ritkábban jár.


Az autó igenis drágább mint a BKV, lehet szépítgetni a dolgot, de ha reálisan nézzük akkor drágább...


Nem lehet autózni ha:

- ittál

- fáradt vagy

- inni akarsz :)

- olyan helyre kell menned, ahol nem lehet parkolni


Szóval ez szerintem attól függ, honnan hova kell menned. De az tuti hogy pl. egy autós sem teszi meg a Déli pu- Örs vezér tere távot 20 perc alatt szabályosan közlekedve, ami BKV-val simán megvan.


Persze megint más eset mondjuk egy budaörs - csepel, mert ebben a viszonylatban a BKV-t szarrá veri az autó, hiszen ilyen viszonylata nincs a BKV-nak.


Én jellemzően jászai mari tér - déli viszonylatban közlekedem, így a BKV magasan veri az autót, főleg reggel (autóval kb 2* annyi plusz az idegeskedés lesz-e még ingyenes parkoló)

2010. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!