Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autós iskolát ajánljáto...

Melyik autós iskolát ajánljátok budapesten?

Figyelt kérdés
Ami árban lehetőleg minél kevesebb, és nem olyan, hogy szivatnak vizsgákon és megbuktatnak. mennyibe kerül?
2011. jan. 24. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Maczi suli: [link]

Náluk tanultam 2010 ápr. - aug. közöt. Kb 1 hónapnyi tudományos kutató munka után (sok utánajárás, ex VB-vel is beszéltem, stb...) választottam őket, és jól döntöttem :)


Árszintben az alsó kategória, minőségben viszont a top. Nagyon korrektek, az óra valóban 50 perc, nincs olyan hogy az oktató 10-20 percre eltűnik magán ügyet intézni. Rugalmasak, mindent meg lehet velük beszélni. A Maczi nagyon jó oktató: türelmes, mindent elmond és nagyon jól érzi mikor milyen szintű feladatot kell adni ami még nem túl nehéz, de már van benne kihívás.


Ami miatt nekem külön jó volt, hogy hétvégén is volt kresz, illetve gyakorlati óra lehetőség.


Mondanom sem kell minden meglett elsőre, lefizetés nélkül. Az országban egyedül álló módon náluk az elsősegély tanfolyam 2 alkalom, és 1 alkalom olyan 4 óra körül van, nem csak 2 órában hadarják el....(nem gondoltam volna, de még az elsősegélyen is rakat dolgot tanultam... a babán is normálisan gyakorolhattunk)


Nem tudok olyanról, aki nem szerette volna az iskolát, vagy otthagyta volna.


Mivel jó ezért sajnos sokan is vannak, így kicsit sok időbe telik mire le tudod vezetni az órákat, nekem pl nyáron volt 2-3 hetes kihagyásom (az elmélet után), azért is tartott ilyen sokáig. Ha viszont már vezetsz rendszersen, akkor a heti 2-3 alkalom az megvan.


Ajánlható még a Mazsola.

Amit nem ajánlok: csiga (náluk is vannak jó oktatók, de nagyon véletlenszerű kit kapsz és én nem kockáztatnék).

2011. jan. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
124 ezer szerintem nem annyira olcsó...
2011. jan. 26. 15:16
 3/12 anonim ***** válasza:

előző vok.

Bp-en ma ez a reális ár, ennél olcsóbban nem igazán fogod megúszni. Gondolj bele: 2100 ft.-os órabérért mennyi kiadása van az oktatónak: benzin, alkatrészek, kocsi megvétele, biztosítás, tanterem, rutinpálya, NKH díj, és még az oktatónak is meg kell élni valamiből...

Ha egy nulla kiadással rendelkező nyelvtanár mondana ennyit, meg sem lepődnél.


A gyakorlati díjon kívül gyakorlatilag minden suli ugyanazokkal az árakkal dolgozik, lényeges különbség tehát a gyakorlatiban van.


Sok iskola trükközik azzal, hogy 1800-as, 1900-as óradíjakat ír ki. Ezeknek nem szabad bedőlni, ugyanis lehetetlen hogy az oktatónak ennyi óradíjjal megérné csinálni, ugyanis ennyi csak a kiadása! Ezeknél az óra valszeg nem 50 perces lesz, vagy direkt úgy küldenek vizsgára hogy bukj. Utána a pótórák magasabb óradíjából pótolják a veszteséget. Te viszont többet buksz, mert közben bukod a vizsgadíjat is plusz stressz.


Szóval Bp-en ma 2000-2100 alatti óradíj irreális!


Attól függetlenül oda mész ahova akarsz, de itt nagyon érvényes, hogy "olcsó húsnak híg a leve" a végén lehet 200-ba fog kerülni (nem egy ember járt már így).

Itt ezért a reális összegért minőségi szolgáltatást kapsz.


A jogsi teljes ára egyébként olyan 170 körülre fog kijönni.

2011. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

170? húú

haverom 95-ért megcsinálta a gond nélkül a csigavérnél.

2011. jan. 26. 20:48
 5/12 anonim ***** válasza:
és idén? azt kétlem....
2011. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
augusztusba kezdte és 2 hónap alatt meg is volt neki.
2011. jan. 26. 23:06
 7/12 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy hogyan csinálta...

De abban benne volt minden kiadás ami a jogsival volt kapcsolatos (öszes vizsga, vizsgálat, pótóra, stb...)? Véletlenül nem valami akciós izé volt? Tudott előtte vezetni? Elsősegély tanfolyamot akkor tette le?

2011. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

csiga most akciós, de egyébként alapból 80. Elkezdek mindent hozzászámolni, akkor is 125e. És a csigánál vegyes, hogy vagy jó oktatót kapsz, vagy rosszat.... A 125-be két pótórát számoltam, de lehet akár 5-10 pótórád is. A kiírt 30 nem jelenti azt, hog azalatt meglesz. Az akötelező ami után a jelölt vizsgára bocsátható! A gyakorlatban azért a legtöbb embernek kell 10-20 pótóra nekem is valami 10 pótórám volt, pedig végig tök jól ment minden, és elsőre át is mentem mindenhol.


Ráadásul a maczinál az elsősegély is nagyon korrekt, a kresz is. Az elsősegélyen csomó nem vizsgához kellő dolgot is tanultunk.


de azt csinálsz amit akarsz, a te pénzed.

2011. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
és még azt hozzátenném hogy hiába olcsóbb, ha utána az 50 perc nem 50 lesz, hanem csak 40. sok ilyet hallottam már...
2011. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

egyébként most nézem a maczi beleszámolja a díjba a járulékos költségeket is, tehát nagyjából ugyanannyi. Igaz még ebben sincs benne teljesen minden, de mindegy.


Szóval ha a csiga nem akciós, nagyjából ugyanannyi mint a maczi.


Azok a költségek amiket sehol sem tüntetnek fel, de én bele szoktam számolni:

- fényképezés: 1000-2000

- tankönyvek (mondjuk én többet vettem): 3000-5000

- a jogsi kiváltásánál szintén van még valami költség, talán 4000ft?


ez szummában: 8ezer, mondjuk nálam volt 10, mert megvettem a jogszabályas zöld könyvet is, az azóta is a kocsiba van :)

Ha a 125-et kibővíted még 10 pótórával, az 20e + ez a 10e, az +30e, tehát már 155e-nél vagy...


szóval a 170 soknak tűnik de hidd el, hogy nem a valóságtól elrugaszkodott... és ezek még a legolcsóbb iskolák, van ahol a gyakorlati díj 2400

2011. jan. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!