Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsimra szeretnék egy...

A kocsimra szeretnék egy sportosabb, öblösebb hangú kipufogót. De jó lenne, hogy egyszer, amikor akarom viszonylag halk legyen. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Golf 3-om van, szeretnék rá egy sportkiput mint ahogy olvasható a kérdésbe. Ha olyan hangulatom van, hogy most jó lenne egy kicsit brümmögtetni a gépet akkor legyen jó sportos hangja. De van amikor nem jó ez a sportos hang (fáj a fejem vagy ha reggel kiállok a garázsból ne arra keljenek a lakók, hogy beindítom a kocsit). Hallottam már valamilyen erre a célra kifejlesztett kipufogókról, de neten nem találok semmit. Egy kis segítség úgyhogy kéne, előre köszönöm!:)
2011. febr. 12. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom a Porsche-ban van ilyesmi, hogy kapcsolóval válthatod hogy bömböljön a kocsid, vagy csak duruzsoljon, de utólagos beszerelésről még nem hallottam.
2011. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van ilyen és felszerelik bármilyen kocsira. www.dinamitdob.hu
2011. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mind2töknek! második: nem találtam a weboldalon meg, bár lehet csak azért mert nem voltam elég kitartó:D
2011. febr. 12. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem állítható REMUS-om van.

Úgy kell elképzelni hogy van egy kis lemez benne, amit tudsz csavarni. Nem tudom elmagyarázni :)

2011. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


ennyi pénzért megéri, mivel ilyen hangot semmilyen kipufogóval nem fog kiadni az autód, mint ezzel a cuccal. és ez halkítható, kikapcsolható...


http://www.youtube.com/watch?v=b9XAC-BvUyo


esetleg nézz utána.

sok sikert! :)

2011. febr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 T5- ***** válasza:

Ez a kapcsolható hang egyébként úgy van megoldva, hogy van két dob, és te döntöd el, hogy éppen melyikbe fújja a gázt.

Ugyebár ez egyik dob a kultúrált, csendes, a másik pedig ezt megkerülve egy másik dobba vezeti, ezzel sportosabb hangot kölcsönöz az autónak. Házilag megvalósítást még nem láttam erre példát, de nem kizárt, hogy járható út.

De ha nem szeretnél nagy érces hangot, meg kályhacsövet, akkor azt is megteheted, hogy kibeleleled a hátsó dobot, és máris kicsit mélyebb, öblösebb hangja, lesz. Után ha még kevésnek találod akkor hangosítani még mindíg tudsz rajta. Perforált csővel, közép dob helyett gázgyorsítóval, vagy akár egy komolyabb rendszerrel.

2011. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerlej fel rá egy kézi vezérlésű kipufogószelepet. Ha nyitva van a szelep akkor hörög mint a sikoly vagy ordít mint a fába szorult féreg, de ha zárt állásba kapcsolod akkor szépen elcsendesedik az autó és szép halk duruzsolós hangja lesz.
2015. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!