Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Büntethet rendőr EGYEDÜL...

Büntethet rendőr EGYEDÜL szolgálaton kívül civilben, azért mert nem álltam meg a STOP táblánál?

Figyelt kérdés
Mögöttem jött személyautóval és leállított.
2011. febr. 22. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen! onnantól kezdve h felmutatja az igazolványát(igy szolgálatba helyezi magát), ugyanolyan rendőr mint aki egyenruhában van!Tehát NEM a ruha a lényeg!
2011. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Te pedig kigondolod, hogy hol előzted meg, vagy hol akart letolni az útról. Az incidens másnapján elballagsz a feletteséhez, és előadod erről a saját verziódat.Azt is, hogy nem érted az egészet, mert te megálltál a táblánál.

Megemlíted még, hogy pénzt kért tőled, de te nem adtál, nem is tudtál volna, mert nem volt nálad. Megemlíted még a katonai ügyészséget is.

Na most egy állítás egy másik ellen.

Meg is érdemel minden hercehurcát, ha még álmában is rendőr, evégre nem embert öltél, nem garázdálkodtál, veszélyhelyzetet nem teremtettél.

Kakáljon sünt az ilyen .

2011. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért álltál le egy személyautónak? Szerintem meg sem állíthatott volna, én pl úgy tudom, hogy csak akkor vagy köteles megállni és csak rendőrautónak, ha előtted van és meg a kék villogó
2011. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem szolgálaton kívül nem büntethet...és a másodiknak teljesen igaza van:)
2011. febr. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tudtommal,csak egyenruhás rendőr büntethet, közlekedési szabálysértésért.Ha téged civilben megállított, megbüntetett, adott csekket, aláírtad, akkor fizesd be a büntetést.Ha kpval fizettél, akkor ráb@sztál,mert évek óta nincs készpénzes bírságolás.

1 a lényeg:ha elismerted a szabálysértést, hülyeséget csináltál!

2011. febr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért álltam meg, mert beállt mellém és megmutatta a jelvényét. Végül nem büntetett meg, de kíváncsi voltam hogy elvileg megbüntethet-e úgy hogy csak az ő szava áll az enyémmel szemben..?
2011. febr. 23. 08:55
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megbüntethet,mivel ha szabálysértést lát egy szolgálaton kívűli rendőr, kötelező neki szolgálatba helyezni magát! Igen, civil ruhába is, igazolvánnyal tudja magát igazolni. És mondhatod, h de te megálltál, csakhogy hivatalos személynek fognak hinni, akinek ez a munkája, többet ér a hivatalos személy szava,aki felesküdött, mint egy civilnek. Most gondolj bele, ha minden szabálysértésnél mondhatnád, h de te nem. Ilyenkor van, hogy rendben, nem helyszíni bírság mivel nem fogadtad el hanem feljelentés, aztán az még nagyobb bírság lesz. Örülj, h elengedett.
2011. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fentiek jol leirtak, orulhetsz hogy elengedett. Amugy nem ertem miert lenne baj ha egyedul van? Csak a rendorviccekben van ugy hogy "egyik olvasni tud a masik irni".
2011. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező elmondja az elmondanivalót pl. az ügyészségen, igen érdekesnek fogják találni a rendőr meséjét a civil ruhával, szolgálatba helyezéssel, az szabálysértés (és nem bűncselekmény!) furcsa büntijével...
2011. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bp1985 ***** válasza:
62%
Itt nem az a kérdés, hogy büntethet e, hanem az, hog miért nem álltál meg ott, ahol meg kellett volna? A saját hibádról nem írsz, hanem a Rendőrt szapulod.
2011. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!